Telemedycyna to wygodna przyszłość. Konsultacja lekarska i podstawowa diagnostyka szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu wydaje się świetną wizją dla dorosłych. Jeszcze ważniejsze jest to jednak w przypadku chorych dzieci. Dla nich choroba sama w sobie jest sporym obciążeniem. Jednak przebywanie w szpitalu, z dala od rodziców pod opieką obcych ludzi jest bardzo stresujące dla najmłodszych. Właśnie to chce zmienić fundacja K.I.D.S dzięki akcji ZmieniajmyNaDobre.

Fundacja K.I.D.S — ZmieniajmyNaDobre

ZmieniajmyNaDobre

Na temat nowej inicjatywy fundacji K.I.D.S kilka dni temu pisał już Kacper. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że zbiórka już wystartowała, to warto o niej przypomnieć. Fundacja zbiera środki na uruchomienie systemu telemedycyny dla dzieci. Dzięki temu część z nich nie będzie skazana na szpitalne łóżko, a czas choroby będą mogły spędzić w domu.

Dziecko wracające do domu po operacji ciężkiej wady serca, nadal wymaga naszej opieki. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom telemedycznym możemy zdalnie wykonywać badania, kontrolować poziom tlenu, monitorować pracę serca i diagnozować jej zaburzenia czy nieprawidłowości. Centrum Zdalnej Opieki pozwoli nam zapewnić bezpieczeństwo dziecka na odległość, w jego własnym domu.

— dodaje dr hab. n. med. Bohdan Maruszewski, Kierownik Kliniki Kardiochirurgii w centrum Zdrowia Dziecka.

Zobacz też: EMUI 10 i Android 10 trafia na kolejnych 16 urządzeń Huawei i Honor

Rozwiązanie, które chce wprowadzić Fundacja K.I.D.S. zakłada trzy elementy:

  • Sprzęt medyczny do codziennej diagnostyki.
  • Aplikację mobilną, do której opiekun/rodzic może wprowadzać wyniki badania.
  • System agregujący dane z aplikacji, pozwalający na monitoring stanu zdrowia pacjentów.

Największe koszty są oczywiście związane z pierwszym z nich. Niestety, każdy mały pacjent zależnie od choroby będzie wymagał pewnej ilości specjalistycznych urządzeń. Mam jednak nadzieję, że akcja ZmieniajmyNaDobre się powiedzie dzięki połączeniu ludzi dobrej woli i nowoczesnej technologii.

Źródło: ZmieniamyNaDobre

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.