ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
film przedstawia iphone'a se 2

Czy ten film przedstawia iPhone’a SE 2?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W sieci pojawiło się interesujące wideo. Według autora film przedstawia iPhone’a SE 2. Urządzenie wygląda dość interesująco i wydaje się przeczyć zapowiedziom, że iPhone SE 2 będzie posiadał bryłę znaną z iPhone’a 8. Pytanie tylko, czy film pokazujący telefon jest wiarygodny. Póki co można traktować go raczej jako ciekawostkę.

Czy zamieszczony w internecie film przedstawia iPhone’a SE 2?

film przedstawia iphone'a se 2

Na filmie widzimy ciekawie prezentujące się urządzenie. Jego tylny wygląda bardzo podobnie do tego, który znamy z iPhone’a 11 Pro. Boczne krawędzie bardziej przypominają jednak te z iPhone’a SE. Na froncie widzimy ramki, które nie należą do najwęższych, oraz duże wcięcie na kamerę. Smartfon sprawia wrażenie solidnego, jego bryła w dużej mierze jest zapewne wykonana z metalu.

Czy przedstawiony na filmie telefon to rzeczywiście iPhone SE 2? Póki co, nie możemy mieć takiej pewności. W sieci ukazał się tylko jeden materiał z tym urządzeniem, a przeczy on niektórym wcześniejszym doniesieniom o modelu SE 2. Dotychczas mówiono przeważnie, że następca kultowego, niewielkiego smartfona od Apple będzie posiadał z tyłu tylko jeden obiektyw aparatu – telefon na filmie ma ich aż 3. SE 2 miał być też smartfonem bez notcha, z 4,7-calowym ekranem.

Czytaj także: Amazon, Apple i Google razem. Giganci tworzą nowy standard smart home

W celu sprawdzenia wiarygodności filmu, który ukazał się na YouTube, wypadałoby zweryfikować, kto jest jego autorem. To jednak nie jest takie proste – kanał, na którym pojawiło się wideo, ma zaledwie 1 subskrypcję. Poza filmem z telefonem, który ma być iPhonem SE 2, ukazały się na nim tylko dwa inne materiały. Oba trwają po kilkanaście sekund i z firmą Apple nie mają żadnego związku. Z jednej strony może to obniżać wiarygodność nagrania ze smartfonem, z drugiej – jeśli telefon naprawdę byłby choćby wstępną wersją iPhone’a SE 2, to osoba, która byłaby odpowiedzialna za przecieki, wolałaby zapewne nie zostać zidentyfikowana.

Sprawdź najnowsze wpisy