Polkomtel, czyli operator sieci Plus, zawiera ugodę z Huawei – znaną firmą z branży elektroniki użytkowej. Chińska spółka ma otrzymać ok. 30 mln wynagrodzenia. Sprawa dotyczy zerwanej umowy na przygotowanie nowego systemu informatycznego.

Dlaczego Polkomtel zawiera ugodę z Huawei i jaka jest jej treść?

ugodę z huawei

W związku z umową z 2016 roku, Huawei miał przygotować oraz wdrożyć nową platformę informatyczną dla Polkomtelu. Operator sieci Plus zdecydował się jednak odstąpić od umowy. Powodem miało być niewywiązywanie się przez Huawei z terminów zakończenia danych etapów prac. Teraz w komunikacie Grupy Polsat (w jej skład wchodzi Polkomtel) czytamy:

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 34/2019 z dnia 27 listopada 2019 roku Zarząd spółki Cyfrowy Polsat S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 18 grudnia 2019 r. powziął informację o podjęciu przez Zarząd spółki zależnej Polkomtel sp. z o.o. („Polkomtel”) decyzji o zawarciu porozumienia o zakończeniu współpracy Polkomtel ze spółką Huawei Polska Sp. z o.o. („Huawei”) realizowanej na podstawie umowy z dnia 23 czerwca 2016 r. na wdrożenie systemu BES wraz z zapewnieniem wsparcia i rozwoju („Umowa”, „Porozumienie”).

Na podstawie Porozumienia Polkomtel i Huawei ustalą zasady rozliczenia wzajemnych świadczeń spełnionych dotychczas w ramach Umowy, w szczególności Polkomtel zobowiąże się do zapłaty kwoty w wysokości ok. 30 mln PLN na rzecz Huawei tytułem wynagrodzenia z tytułu realizacji Umowy za prace zamówione i zaakceptowane przez Polkomtel oraz prace wykonane, ale niezaakceptowane przez Polkomtel. W ramach Porozumienia Polkomtel otrzyma wyniki prac oraz narzędzia stworzone w ramach realizacji Umowy.

Jednocześnie na podstawie Porozumienia Polkomtel i Huawei zrzekają się wzajemnych roszczeń dotyczących realizacji Umowy.

Czytaj także: Qualcomm oduswa od siebie Samsunga – szykuje się rozłam?

Porozumienie Polkomtelu z firmą Huawei najwyraźniej oznacza koniec sporu.

Źródła: grupapolsat.pl, bankier.pl, wirtualnemedia.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.