ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei p40 pro wyglad render design

Wygląd Huawei P40 i P40 Pro w Sieci – przynajmniej ich zarys

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Huawei P40 i P40 Pro w oczach wielu konsumentów są spalone przez to, że wiele wskazuje na to, iż będą pozbawione usług Google tak samo, jak to ma miejsce w przypadku Mate 30 Pro. Jednak na pewno to nie powinno oznaczać, aby nie interesować się tymi smartfonami. W końcu już wiemy, że między innymi akumulatory serii P40 mogą poważnie namieszać na rynku. Poznaliśmy też przewidywany termin premiery tych urządzeń, a teraz dodajmy do tego wstępny wygląd.

Wygląd Huawei P40 i P40 Pro pokazuje, że te smartfony mogą zginąć w tłumie

Do Sieci przedostały się pierwsze rendery na bazie danych CAD, które pozwalają nam poznać zarys wyglądu Huawei P40 i P40 Pro. Powyżej możecie zobaczyć bazowy model flagowych propozycji Chińczyków i… spodziewajmy się, że w przyszłym roku będą rządzić wyspy z aparatami. Nie inaczej wygląda sytuacja z topową odsłoną, która prezentuje się następująco:

Ujawnione wymiary z danych CAD wskazują, że P40 będzie chwalił się wyświetlaczem o przekątnej 6,1 lub 6,2-cali, podczas gdy Pro zaoferuje 6,5, a może nawet 6,7-cali. W przypadku tego drugiego będzie to też ekran-wodospad, który poznaliśmy w Mate 30 Pro. To właśnie rogi P40 Pro możecie ujrzeć poniżej:

Zobacz też: Czy YouTube bez PewDiePie sobie poradzi?

Oczywiście powinniśmy spodziewać się topowej specyfikacji, z Kirinem 990 na pokładzie. Na widocznych wyspach mamy ujrzeć 5 aparatów – główna matryca 64 MPx od Sony (IMX686), szerokokątne 20 MPx, 12 MPx w peryskopie, a na deser kamera do makro i ToF. To podobno dane dla P40, więc P40 Pro teoretycznie ma szansę pokazać nam 108 MPx, chociaż pamiętajmy, że Huawei potrafi iść swoją drogą w tym kontekście i… wygrywać, co ostatnio potwierdził Mate 30 Pro 5G w DxOMark.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy