Smartfony Redmi zawsze cieszyły się dużą popularnością. Nawet w czasach kiedy marka funkcjonowała jeszcze jako seria smartfonów Xiaomi. Jednak dopiero po jej wydzieleniu stały się istnym fenomenem. Po bardzo ciepło przyjętych seriach 7 i 8 z niecierpliwością wyczekujemy dziewiątej generacji tych smartfonów. Okazuje się, że do sieci wyciekło właśnie całkiem sporo informacji na temat modelu podstawowego, czyli Redmi 9.

Redmi 9 z MediaTekiem

Redmi 9 z MediaTekiem

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Wcześniejsze próby współpracy Xiaomi i MediaTeka były dość chłodno przyjęte. Jednak model Redmi Note 8 Pro nie tylko okazał się świetnym urządzeniem, to jeszcze odniósł olbrzymi sukces. Nie dziwi więc to, że chiński gigant postanowił znowu po procesor udać się do Tajwańczyków. Tak przynajmniej mówią przecieki. Warto tutaj podkreślić, że zaprezentowane poniżej parametry urządzenia pochodzą z niesprawdzonych źródeł:

  • 6,6-calowy wyświetlacz HD+
  • Układ MediaTek Helio G70
  • 4 GB RAM
  • 64 GB pamięci wbudowanej
  • Android 10 z MIUI 11

Zobacz też: Microsoft wyjaśnia nieporozumienie z nazwą nowego Xboxa

To na razie wszystko, co wiemy. W przeciekach nie było mowy o aparatach, ale śmiało możemy założyć, że znajdziemy tam minimum dwa obiektywy z tyłu urządzenia. Jeśli chodzi o baterię, to ta standardowo powinna oferować 4000 mAh, chociaż istnieje szansa, że producent nas jednak zaskoczy. Co ciekawe, premiera Redmi 9 ma mieć miejsce już na początku 2020 roku. Nie wiadomo jednak, na ile ta informacja jest prawdziwa. Jeśli jednak okaże się prawdziwa, to oznacza, że wkrótce po nim możemy się spodziewać Redmi Note 9. Przyznam, że początkowo byłem mocno sceptyczny co do wypuszczania dwóch generacji smartfonów Redmi w ciągu jednego roku, ale jak widać, firmie wychodzi to na dobre.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.