ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Mate Xs z ładowaniem 65 W

Huawei zapowiada ulepszoną wersję swojego składanego smartfona – wiemy, kiedy odbędzie się jego premiera

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Huawei pokazał swojego pierwszego składanego smartfona na początku bieżącego roku, jednak długo zwlekał z jego faktyczną premierą, przez co nie było o nim tak głośno, jak choćby o Galaxy Foldzie, który swoją drogą nie zaliczył najlepszego startu. Dziś w wywiadzie dla francuskiego portalu Frandroid szef Huawei Consumer Business Yu Chengdong, zdradził, że już za kilka miesięcy światło dzienne ujrzy Mate XS – ulepszona wersja Mate X.

Huawei Mate XS zapowiedziany – wiemy, kiedy odbędzie się jego premiera

Huawei Mate X w sprzedaży

Mate X to dość udana konstrukcja, choć firma uważa (i słusznie), że zawsze można coś poprawić bądź ulepszyć. Dlatego też już w lutym przyszłego roku na targach Mobile Worlds Congress (MWC) w Barcelonie odbędzie się oficjalna prezentacja składanego smartfona Huawei Mate XS. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to Mate X na sterydach – bardziej wytrzymały i z lepszym procesorem, a konkretnie Kirinem 990 5G.

Zobacz także: Korzystasz z Gmaila? Sprawdź, jak ułatwić sobie życie za pomocą operatorów wyszukiwania!

Z wyglądu urządzenie ma się prezentować identycznie jak Mate X. Jeśli chodzi o ulepszenia pod kątem wytrzymałości, to przeprojektowany zostanie m.in. zawias, który bez dwóch zdań jest jednym z najbardziej podatnych na uszkodzenia elementów w konstrukcjach tego typu. Jeśli sytuacja Huaweia nie zmieni się o 180 stopni, to Mate XS trafi na rynek bez usług Google, więc zapewne nie kupimy go w Polsce. Nie wiadomo ponadto, ile będzie wynosiła jego cena, choć najprawdopodobniej będzie nieco wyższa od pierwowzoru.

Źródło: Frandroid

Sprawdź najnowsze wpisy