ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

5G jest świetne, ale w 2020 roku zachwycać się będziemy 10G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Oczywiście nie należy mylić ten nazwy z sieciami komórkowymi 5G. Termin ten odnosi się do 10 Gbps. 10G to wizja branży kablowej polegająca na dostarczaniu  10 gigabitów na sekundę do domów na całym świecie. W celu zapewnienia takich prędkości przy zwiększonej niezawodności i bezpieczeństwie konieczne będzie zastosowanie szeregu nowych technologii. Niektóre z nich są już wdrażane, a niektóre są nadal opracowywane. Jednak wszystkie będą ze sobą współpracować w celu stworzenia platformy 10G przyszłości. Sieci będą obsługiwać symetryczne prędkości wysyłania i pobierania danych, skracając tym samym czas reakcji do 1 milisekundy i usuwając opóźnienia.

Technologia 10G

Technologia 10G

Prognozy pokazują, że do 2020 roku liczba podłączonych do internetu urządzeń w przeciętnym gospodarstwie domowym będzie bliska 50. Natomiast urządzenia te są coraz częściej wykorzystywane w ciągu dnia do wszystkiego, od strumieniowej transmisji muzyki i rozrywki po zapewnienie nam bezpieczeństwa. 10G odegra główną rolę w zapewnieniu, że wszystkie te urządzenia będą działały z pełnym potencjałem. Gry wideo online będą miały bogatszą grafikę i brak opóźnień, oglądanie ulubionych programów w każdym pokoju będzie proste, a rozmowy wideo z najbliższymi będą wzbogacone o obraz najwyżej jakości.

Zobacz też: Wiemy, kiedy odbędzie się premiera Huawei P40

Platforma 10G nie skupia się jednak wyłącznie na korzystaniu z Internetu w celach rekreacyjnych; jej celem jest przekształcenie doświadczeń konsumentów w niemal każdym punkcie kontaktowym i w różnych branżach. Poza rozrywką zaliczają się do nich także opieka zdrowotna, edukacja i rolnictwo. Oczywiście wdrożenie takich rozwiązań nie jest łatwe. Obecnie wciąż trwają testy, a pierwsze próby terenowe rozpoczną się dopiero w 2020 roku. To jednak pokazuje, że łączność przewodowa wciąż ma przewagę nad tą radiową.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy