Następna konsola Microsoft Xbox będzie się nazywała… Xbox. Długo oczekiwany następca Xbox One, o kryptonimie Project Scarlett, otrzymał wreszcie nazwę na tegorocznej edycji Game Awards. Xbox Series X, jak się okazało, ma bardzo odmienny wygląd tradycyjnej konsoli Microsoftu. Jest to coś w rodzaju mini PC tower albo oczyszczacza powietrza. Możliwe jednak, że taka konstrukcja ma na celu poprawienie chłodzenia konsoli.

Nowy Xbox to po prostu… Xbox

Nowy Xbox

Jednak jeszcze większe zdziwienie budziła nazwa, ponieważ Xbox Series X brzmi dość pokracznie. Dodatkowo nie jest zgodna z poprzednią linią prostych nazw konsol Xbox. Xbox 360 został tak nazwany ze względu na wszechstronność rozrywkową, do której został zaprojektowany w porównaniu z oryginalnym Xboxem. Xbox One, ze swej strony, został pomyślany jako rozwiązanie multimedialne typu all-in-one. Jednakże, oznaczenie Xbox Series X nie od razu przekazuje żadnego celu, a jedynie utrudnia szybki zapis i wymowę nazwy konsoli. Okazuje się jednak, że to był tylko błąd w komunikacji.

Zobacz też: Instagram z funkcją wykrywającą obraźliwe opisy pod zdjęciami

Microsoft wyjaśnił konwencję nadawania nazw i wyjaśnił, że jest ona prostsza, niż się wydaje.

Nazwa, którą przenosimy na następne pokolenie, to po prostu Xbox. Po prostu podczas prezentacji na The Game Awards od razu podkreśliliśmy, że należy on do serii X.

— wyjaśnił przedstawiciel Microsoft w wywiadzie dla Business Insider.

Microsoft potwierdził również, że umożliwi to wprowadzenie dodatkowych wersji, a także całych serii. Nie byłbym jednak sobą, gdybym i tu nie znalazł powodu do czepiania się. W końcu konsola o nazwie Xbox już istnieje. Jest to po prostu… pierwszy Xbox. Może to więc prowadzić do nieporozumień. Nie stoję po żadnej ze stron w trakcie wojny konsol, jednak uważam, że sposób ich nazywania stosowany przez Sony jest znacznie lepszy.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.