Jedna z najlepszych gier przygodowych wszech czasów jest wreszcie dostępna w cyfrowej dystrybucji. Wszystko to zasługa serwisu GOG.com, który we wtorek wprowadził na rynek wersję Blade Runner dla Windowsa (7, 8, 10), Linuxa (Ubuntu 18.04) i macOS X (10.11+). Co więcej, już na starcie tytuł ten jest dostępny z 10% zniżką. Dodatkowo doczekał się kilku dość istotnych usprawnień względem tego, co oferował w 1997 roku.

Blade Runner trafia na GOG.com

 

Blade Runner z Westwood Studios wylądował pierwotnie na komputerze z systemem Windows 14 listopada 1997 roku. Co ciekawe, nie była to bezpośrednia adaptacja filmu z 1982 roku o tej samej nazwie, ale raczej wrzucenie graczy do bocznej misji, która czasami przecina się z fabułą filmu. Była to chyba pierwsza gra, w której przypadku poradniki na niewiele się zdawały. Wykorzystywała ona bowiem losowość do zmiany historii w trakcie każdej rozgrywki. To, w połączeniu z decyzjami, które podejmowaliśmy przez cały czas, prowadziło do jednego z 13 różnych zakończeń opartych na trzech głównych czynnikach otaczających głównego bohatera.

Zobacz też: Koniec zabawy! Apple usuwa aplikację zamieniającą iPhone w iPoda Classic ze sklepu

Do momentu wydania ją przez GOG.com gra w Blade Runnera nie była łatwym zadaniem. Nawet jeśli posiadaliśmy oryginalny nośnik, to uruchomienie tytułu na nowoczesnym systemie operacyjnym było niemal niemożliwe. Na szczęście nasz rodzimy sklep z grami rozwiązał ten problem przy pomocy programu ScummVM i ciężkiej pracy. Warto tu dodać, że kod źródłowy gry przepadł lata temu. Jeśli chodzi o zmiany względem wersji z 1997 roku, to do gry dodano obsługę napisów. Co prawda polska wersja wciąż nie istnieje, jednak teraz istnieje możliwość jej dodania. Tytuł można kupić obecnie z 10-procentową zniżką za 31,59 zł, co nie jest wcale wygórowaną kwotą. Cena regularna będzie wynosiła 34,99 zł.

Źródło: GOG.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.