ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung pay w polsce 2020

Samsung Pay w Polsce w przyszłym roku? Koreańczycy chcą się otwierać na kolejne rynki

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dzisiaj mobilne płatności nie są niczym wybitnym. Coraz większa liczba Polaków chętnie płaci w sklepach swoim smartfonem, zapominając o czymś takim jak gotówka. Nie ukrywam, że sam od kilku lat należę do tego grona, ale wciąż czuję pewien niedosyt. Jednak potencjalnie pojawienie się Samsung Pay w Polsce może całą sytuację odmienić. Otóż na co dzień korzystam właśnie ze smartwatcha od Koreańczyków, który wspiera tę usługę, ale co z tego, gdy jest ona nam obca? To teoretycznie może się zmienić w przyszłym roku.

Czy w końcu doczekamy się Samsung Pay w Polsce?

samsung pay w polsce

Niektórzy mogliby stwierdzić, że w takim razie mogę kupić zegarek z Wear OS, ale… sami doskonale wiecie, jak działają te smartwatche. Garmin? Też mam pewne ale, ale… Skupmy się na Samsung Pay, które działa od 2015 roku i wciąż słyszymy pogłoski, jakoby Koreańczycy myśleli o wejściu z tą usługą do Polski. W tym roku kilkukrotnie pojawiały się plotki, jakoby firma rozmawiała z bankami i ustalała szczegóły. Jednak mamy drugą połowę grudnia i nic nie wskazuje na to, że Samsung Pay trafi do naszego kraju. Ogólnie rzecz biorąc, ta usługa w 2019 roku została wprowadzona wyłącznie w Indonezji. Jednak jak się udało ustalić portalowi SamMobile, w przyszłym roku mamy ujrzeć większe zainteresowanie mobilnymi płatnościami Samsunga w większej liczbie nowych krajów.

Zobacz też: Niemcy też myślą o blokadzie Huawei.

Oczywiście w Polsce mamy Google Pay, Garmin Pay i Apple Pay, więc pojawienie się Samsung Pay nie wydaje się być niezbędne. Tym samym Koreańczycy mogą z tego powodu nie odczuwać konkretnych zysków, co zresztą jest zrozumiałe. Mimo wszystko nagonkę na pojawienie się tej usługi w naszym kraju uważam za rozpoczętą. W końcu jak nie Polska, to kto inny?

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy