Szwedzki YouTuber Felix Kjellberg, znany pod pseudonimem PewDiePie, znika z platformy YouTube. Poinformował o tym w jednym z najnowszych filmów na swoim kanale. Dlaczego YouTuber zdecydował się na przerwę i jak długo ona potrwa?

Dlaczego PewDiePie znika z YouTube’a?

pewdiepie znika

PewDiePie podzielił się z widzami decyzją o przerwie od nagrywania filmów na YouTube, jednak nie zagłębiał się zbytnio w szczegóły. Powiedział, że jest zmęczony i potrzebuje przerwy. Chciał, aby inni wiedzieli, że na początku 2020 roku nie będą ukazywały się jego materiały. Twórca zasugerował także, że w niedługim czasie poda więcej szczegółów odnośnie zawieszenia prowadzonej działalności. Dopiero okaże się, jak długa będzie nieobecność PewDiePie na YouTube. Po ogłoszeniu decyzji o przerwie od YouTube’a twórca usunął także wszystkie materiały ze swojego Twittera. Samo konto pozostawił jedynie po to, by zapobiec tworzeniu nowych kont o tej nazwie i podszywaniu się pod niego. Oprócz tego twórca nagrał film o wymownym tytule „I hate twitter”.

Czytaj także: Oto polskie kanały, które mają najwięcej wyświetleń na YouTube [TOP 10]

Kim jest PewDiePie?

Felix Kjellberg ma 30 lat, a jego ojczyzną jest Szwecja. Kjellberg przerwał naukę na Uniwersytecie Technicznym w 2011 roku, by rozwijać karierę na YouTube. PewDiePie jest osobą, która spośród indywidualnych twórców ma najwięcej subskrypcji na YouTube. Liczba jego stałych widzów wynosi 102 miliony. Na początku internetowej kariery PewDiePie skupiał się na recenzjach gier, a z czasem rozszerzył ofertę tematyczną swojego kanału. Pojawiły się na nim materiały poruszające tematy społeczne czy polityczne. Twórca miał nawet kontrakt z wytwórnią Disneya, jednak utracił go, gdy w 2017 roku w „The Wall Street Journal” poinformowano, że w filmach twórcy pojawiały się elementy związane z nazizmem i antysemityzmem.

Źródło: SocialBlade.com, WirtualneMedia.pl, Boop.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.