Huawei to jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Niestety ten rok nie był dla firmy łaskawy, gdyż znalazła się ona w samym środku wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, z których to się wywodzi. Niemniej jednak gigant się nie poddaje i cały czas wydaje nowe smartfony. A skoro już o nich mowa, to właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy zadebiutuje flagowa rodzina Huawei P40.

Huawei P40 – kiedy premiera?

Huawei Norwegia 5G

Jeśli zastanawialiście się, kiedy rodzina Huawei P40 ujrzy światło dzienne, to już nie musicie. Richard Yu, CEO działu urządzeń konsumenckich Huawei poinformował bowiem, że smartfony z serii P40 zadebiutują pod koniec marca 2020 roku na konferencji w Paryżu. Niestety mężczyzna nie podał konkretnej daty.

Zobacz także: Seria Vivo X30 zaprezentowana – poznajcie pierwsze średniaki 5G z procesorem od Samsunga

Yu wspomniał ponadto, że Huawei P40 nie trafi na rynek z HarmonyOS, a Androidem 10 z nakładką EMUI 10. Niestety jeśli obecna sytuacja nie obróci się o 180 stopni, to najprawdopodobniej P-czterdziestki pójdą śladem linii Mate 30 i nie będą miały dostępu do usług Google. Niewykluczone jednak, że do marca Huawei Mobile Services, czyli alternatywa dla Google Mobile Services będzie już w pełni gotowa i dopracowana, więc osoby, które zdecydują się na zakup, nie zostaną z niczym. Jeśli się to jednak nie uda, a Huawei P40 nie będzie miał dostępu do usług Google, ani usług Huawei, to nie wróżę mu sukcesu na naszym rynku. Gdy Mate 30 Pro bez usług Google trafił do sprzedaży w Polsce w zaledwie 100 egzemplarzach, kilka dni minęło, zanim wszystkie znalazły swoich nabywców. A to o czymś świadczy.

Źródło: FrAndroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.