Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Nie da się ukryć, że pewna część jego użytkowników jest po prostu toksyczna. Serwis robi wszystko, by zminimalizować to zjawisko, co tylko potwierdza funkcja, którą dziś ogłosił. Jej zadaniem będzie wykrywanie obraźliwych opisów pod zdjęciami jeszcze zanim zostaną udostępnione. Oczywiście jak na 2019 rok przystało, wszystkim zajmie się sztuczna inteligencja.

Wykrywanie obraźliwych opisów na Instagramie – nowa funkcja

Instagram

Użytkownicy Instagrama z niektórych krajów, którzy nie potrafią się zachować w Sieci, będą od teraz otrzymywać ostrzeżenia, gdy sztuczna inteligencja wykryje, że opisy pod ich zdjęciami są obraźliwe – jeszcze przed ich udostępnieniem. Przykład działania opisywanej funkcji możecie zobaczyć na zrzutach ekranu powyżej. Gdy obraźliwa treść zostanie wykryta, użytkownicy będą mieli możliwość jej edycji oraz publikacji w niezmienionym stanie. W przypadku wyboru tej drugiej opcji, jeśli post zostanie zgłoszony, to najprawdopodobniej szybko zniknie z portalu – niewykluczone, że wraz z kontem osoby za niego odpowiedzialnej.

Zobacz także: [Promocje dnia] Hulajnoga elektryczna Xiaomi M365, słuchawki Philips Upbeat i więcej w świetnych cenach

Nowe rozwiązanie jest na razie dostępne tylko w kilku krajach, jednak z czasem zawita do kolejnych – także Polski. Nie da się ukryć, że jest to całkiem ciekawy pomysł, aby uczynić Instagrama odrobinę lepszym miejscem – jeśli oczywiście funkcja będzie działała sprawnie, co wcale takie pewne nie jest. Dajcie znać w komentarzach, co Wy sądzicie o opisanej funkcji!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.