Samsung Electronics nawiązał współpracę z kanadyjskim dostawcą usług telekomunikacyjnych Videotron w celu dostarczenia firmie rozwiązań sieciowych 4G LTE-A i 5G. Ta nowa współpraca oznacza pierwsze wejście Samsunga do Kanady jako dostawcy rozwiązań sieciowych. Począwszy od początku 2020 roku, klienci Videotron w Quebecu i Ottawie mogą spodziewać się dostępu do sieci 4G LTE-A i 5G dzięki urządzeniom sieciowym firmy Samsung.

Samsung wybuduje sieć 5G w Kanadzie

Samsung 5G Kanada

Ostatnio wiele się mówi o pozycji Samsunga w powstającym segmencie 5G i o tym, że rok 2020 może być decydującym rokiem dla firmy. Zwłaszcza że wiele rynków przygotowuje się do wprowadzenia sieci najnowszej generacji. Samsung i inni dostawcy sprzętu 5G znajdują się w korzystnej pozycji, ponieważ rynek ten jest przygotowany do rozkwitu w przyszłym roku. Najprawdopodobniej jedna z firm stanie się liderem. Jeśli spór pomiędzy Chinami a USA jeszcze trochę potrwa, to największe szanse ma na to właśnie Samsung. Swoją drogą jeszcze rok temu byłoby to nie do pomyślenia. Wtedy analitycy wskazywali Nokię albo Ericssona jako liderów rynku. Jak widać, nowy gracz potrafi ostro namieszać na rynku jeśli ma zaplecze finansowe.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10 Lite z szansą na S Pena z idealną funkcją dla roztargnionych osób

To jak bardzo Samsung zawdzięcza swoją pozycję USA, wskazuje wielu analityków. Uważają oni, że rozwiązania Huawei są tańsze i być może nawet bardziej zaawansowane technologicznie. Jednak reputacja chińskiej marki jest bardzo niska i wiele krajów zachodnich prawdopodobnie skończy się na współpracy z Samsungiem. Tymczasem doświadczenie Koreańskiego giganta mówi samo za siebie, ponieważ jest on obecnie największym dostawcą sprzętu sieciowego 5G w USA i Korei Południowej. Podejrzewam, że firma zdobędzie ten tytuł na wielu innych rynkach w przyszłym roku.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.