Magia świąt czyni cuda i zmiękczyła nieco serce Microsoftu. Ten miał zakończyć wsparcie dla Windowsa 10 Mobile dziesiątego grudnia. Ostatecznie i nieodwołalnie. Choćby na jaw wyszedł najbardziej niebezpieczny z niebezpiecznych błędów, producent nie miał nawet kiwnąć palcem w tej sprawie. Jednak jak zauważono, Microsoft opublikował zaktualizowany artykuł na temat końca wsparcia, obiecując, że to zakończy się znacznie później.

Microsoft przełożył koniec Windowsa 10 Mobile

Przedłużenie wsparcia Windows 10 Mobile

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Oczywiście nie oznacza to, że wymiana Lumii, czy innego smartfona z tym systemem nie jest dobrym pomysłem. Oficjalne wsparcie zostało bowiem przedłużone o nieco ponad miesiąc, bo do 14 stycznia przyszłego roku. Jednak nie trzeba się już tym zamartwiać przed świętami, co jest bardzo miłym gestem ze strony Microsoftu. Co jednak oznacza koniec wsparcia? Otóż urządzenia z systemem Windows 10 Mobile i Windows 10 Mobile Enterprise nie będą już otrzymywać miesięcznych aktualizacji zabezpieczeń i jakości, które zawierają ochronę przed najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa.

Zobacz też: [Promocje dnia] Hulajnoga elektryczna Xiaomi M365, słuchawki Philips Upbeat i więcej w świetnych cenach

Wielu konsumentów prawdopodobnie nawet nie zauważy różnicy. Dyrektor wykonawczy Microsoft Joe Belfiore powiedział w październiku 2017 roku, że firma oficjalnie przestała koncentrować się na Windows 10 Mobile, który nie mógł konkurować z takimi jak iOS i Android. Gigant nie wyjaśnił, dlaczego przedłużył wsparcie dla systemu do 14 stycznia. Tego samego dnia zakończy się także wsparcie dla Windowsa 7. Może Microsoft chce z nich zrezygnować jednocześnie? Niezależnie od powodów to jest to dobra wiadomość. Chociaż z drugiej strony czy w tym wypadku poprawki bezpieczeństwa są aż tak ważne? Czy jakikolwiek cyberprzestępca interesuje się przeprowadzeniem ataku na Windowsa 10 Mobile?

Źródło: Tomshardware
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.