Według tweeta osoby odpowiedzialnej za liczne przecieki, które z czasem się potwierdziły, Samsung podobno planuje stworzenie 144-megapikselowego sensora kamery przy użyciu procesu FinFET 14 nm. Oznacza to, że producent nie zamierza się zatrzymywać w wyścigu na Mpix w smartfonach. To oznacza, że już wkrótce przebije swoją matrycę 108 Mpix. Ciekawe, na jakich wartościach ten szalony wyścig z samym sobą się zatrzyma?

Samsung szykuje aparat 144 MPx

Samsung aparat 144 MPx

Ice Universe jest znanym źródłem przecieków na temat Samsunga. Zdradził on informacje na temat nowego modułu aparatu Samsunga. Ten, jak już wspomniałem we wstępie, ma oferować aż 144 Mpix. Południowokoreański gigant technologiczny ma zamiar wykorzystać proces technologiczny 14 nm do opracowania czujnika o gęstości większej niż 100 milionów pikseli. Zostanie on uzupełniony technologią FinFET, która również pomoże zmniejszyć zużycie energii przez czujnik. Niestety, szczegóły dotyczące nadchodzącego czujnika są nadal niepewne, a Samsung nie potwierdził jego istnienia.

Zobacz też: Tego jeszcze nie grali – procesor Snapdragona 865 pokonuje Apple A13

Z drugiej strony to właśnie Samsung zaprezentował w zeszłym tygodniu proces FinFET 14 nm, który jest zoptymalizowany pod kątem aplikacji obrazowania na IEDM (International Electron Devices Meeting). Nowy sensor mógłby zmienić branżę smartfonów, gdyby pojawił się w niedalekiej przyszłości. Skok rozdzielczości w porównaniu do sensora 108 Mpix znanego między innymi z Xiaomi Mi Note 10 byłby wręcz niesamowity. Z drugiej strony zaczynam się obawiać, że to wszystko idzie w nieco złą stronę. Myślałem, że wyścig na Mpix skończył się już kilka lat temu. Teraz jednak mamy do czynienia z wręcz absurdalnymi skokami. Z drugiej strony warto zwrócić uwagę, że jakość zdjęć idzie obecnie w parze ze zwiększaniem rozdzielczości. Producenci w końcu nauczyli się korzystać z zalet takich aparatów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.