Nokia-X2-Dual-SIM-hero-2

 

Nokia bardzo długo utrzymywała się w ryzach Symbiana. Niestety, ale nieodpowiedni rozwój tego systemu jak i brak jakichkolwiek planów „b” Finów sprawił, że ta firma mocno podupadła finansowo, pomimo że swego czasu trudno było nie przyznać, iż jest to jeden z najlepszych producentów telefonów komórkowych.

 

Po wejściu na rynek Androida wiele osób liczyło, że Nokia na poważnie zainteresuje się tym systemem. Niestety, miesiące i lata mijały, a Finowie wciąż tkwili na Symbianie. Z czasem ogłoszono wielki mariaż z Microsoftem i tak oto Windows Phone obecnie to tylko i wyłącznie Nokia. Jednak wielu fanów również ucieszył fakt pojawienia się modeli z Androidem – późno, ale jednak pojawiły się. Radość jednak nie może trwać długo, gdyż po wielu plotkach mówiących o smartfonie z systemem Google z górnej półki na świat wyszła informacja o zakończeniu rozwoju „Nokii X” – otóż 18 tysięcy pracowników najprawdopodobniej straci pracę na rzecz kontynuowania tworzenia najtańszych urządzeń jedynie z systemem Windows Phone.

 

Próżno więc spodziewać się wielkich uaktualnień obecnych fińskich smartfonów z Androidem, ale w sprzedaży jeszcze przez pewien czas Nokie X będą. Niemniej jednak ta marka i rodzina urządzeń nie zniknie – po prostu zamiast „Robocika” pojawią się „Okienka”.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.