Moda na pancerne smartfony tak naprawdę nigdy nie miała miejsca, choć jest to rynek, który wciąż potrzebuje nowości. W dobie szklanych i delikatnych urządzeń mobilnych niewiele osób decyduje się na wybór czegoś wytrzymalszego, a zamiast tego kwitnie rynek etui i ochronnych akcesoriów. Jednak Samsung wie, że chętni zawsze się znajdą, więc szykuje nowy model – Galaxy Xcover Pro trafi też do Europy, a przy okazji nie zapowiada się, aby miał być bardzo drogą propozycją.

Samsung Galaxy Xcover Pro to pancerny średniak

Jak donosi redaktor naczelny XDA Developers, Samsung Galaxy Xcover Pro ma być dedykowany Europejczykom i działać pod kontrolą Androida 10. Jednak nie liczcie na to, że Koreańczycy szykują unikalny model dla Starego Kontynentu. Szybko się okazało, że obok SM-G715F pojawi się SM-G715D na międzynarodowy rynek. To zdradziły certyfikaty Wi-Fi Alliance, które potwierdzają obecność Wi-Fi 2,4 oraz 5 GHz w standardach a, b, g, n i ac. Nie spodziewamy się, aby Galaxy Xcover Pro drastycznie różnił się pomiędzy poszczególnymi rynkami. W Europie za to możemy oczekiwać modeli z Exynosem 9611, więc dokładnie tym samym układem, który pojawił się na przykład niedawno w nowej generacji Galaxy A. Układowi ma towarzyszyć 4 GB RAM i to tak naprawdę wszystko, co w kwestiach technicznych wiemy o Galaxy Xcover Pro. Naturalnie powinniśmy się spodziewać dodatkowych certyfikatów odpornościowych pokroju MIL-STD-810G i IP68.

Zobacz też: Sztuka nowoczesna w wykonaniu Nokii też może się podobać, ale przede wszystkim bawić.

Pojawia się jeszcze pytanie, czy Samsung Galaxy Xcover Pro będzie dostępny w sprzedaży dla wszystkich? Otóż niedawno zaprezentowany i widoczny na samej górze Galaxy Xcover FieldPro, czyli Galaxy S9 Active po rebrandingu jest przeznaczony wyłącznie firmom. Co pozostaje zwykłym konsumentom? Galaxy Xcover 4s przedstawiony w czerwcu.

Źródło: GSM Arena, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.