SamsungGalaxyTab89
Samsung prezentując Galaxy Taba 10.1 zapowiedział równocześnie wydanie mniejszej wersji tego urządzenia. Przez dłuższy czas nie było żadnych informacji związanych z rynkowym debiutem Galaxy Taba 8.9 – okazuje się, że tablet ten trafił już do przedsprzedaży.

Samsung Galaxy Tab 8.9 jest propozycją przeznaczoną dla osób, które uważają, że urządzenia z ekranem 10.1 cala są mało praktyczne i niewygodne. Od debiutu rynkowego większej wersji minęło już kilka tygodni i sytuacja wskazywała na to, że koreański producent ma jakieś problemy z rozpoczęciem sprzedaży mniejszego tabletu.

Tymczasem, Galaxy Tab 8.9 ostatnio trafił do przedsprzedaży w brytyjskiej wersji popularnego sklepu internetowego Amazon. Sprzęt ma być normalnie dostępny już od 12 sierpnia. Z czasem tablet pojawi się również w pozostałych krajach, w tym w Polsce – stanie się to jednak nieco później niż w przypadku największych rynków Europy Zachodniej.

Osoby zainteresowane tym urządzeniem mogą być bardzo poważnie rozczarowane ceną. Brytyjski oddział Amazona wycenił Galaxy Taba 8.9 na 605 funtów, co daje niemal 2800 złotych. Tak naprawdę niewielkim usprawiedliwieniem jest to, że cena dotyczy wersji wyposażonej w moduł WiFi i 3G.

Cena tego urządzenia jest mocno przesadzona – w Polsce można bez większego problemu nabyć Samsunga Galaxy Tab 10.1 16 GB w wersji WiFi + 3G za niecałe 2300 złotych. Tak naprawdę nie wiadomo, co jest powodem tak wysokiej ceny za Galaxy Taba 8.9. Oczywiste jest jednak to, że mniejsza wersja tabletu Samsunga nie znajdzie zbyt wielu nabywców.

źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula