Miesiąc w miesiąc otrzymujemy od RFBENCHMARK zestaw interesujących informacji na temat ogólnego stanu operatorów w Polsce. Jak najprościej można określić najlepszy internet mobilny? Tak naprawdę w trzech kategoria – prędkości wysyłania, pobierania oraz opóźnienia, czyli ping. W tych trzech miarach wspomniany portal rozgranicza wyniki ankietowanych. Agregacja listopadowych wyników nie przynosi wielkich rewolucji, co może niektórych utwierdzać w swoim wyborze, który mógł zostać oparty na raporcie październikowym.

W listopadzie T-Mobile podtrzymuje prowadzenie – najlepszy internet mobilny w Polsce ma kolor magenty

Powyższe dane bazują na 421420 pomiarach wykonanych przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK. Pokazują one, że T-Mobile nadal się umacnia na pozycji operatora, który oferuje najlepszy internet mobilny w Polsce. Świadczy o tym najwyższa średnia prędkość pobierania oraz najniższy ping. Jedynie w kontekście wysyłania wygrywa Orange, ale magentowy dostawca jest tuż za pomarańczowymi. Ponownie miernie wypada Plus, co zauważa sam portal, wskazując, że zieloni od lipca 2018 roku zajmują ostatnie miejsce w rankingu średniej szybkości pobierania danych. Play wypada najzwyczajniej w świecie przeciętnie. Czyżby obie firmy chciały zaatakować technologią 5G i na niej skupiają rozwój swojej infrastruktury?

Zobacz też: Nie chcemy kupować flagowców, bo… są za drogie.

Jak zawsze na końcu informacja o sposobie zbierania powyższych danych. RFBENCHMARK to aplikacja na smartfony, która pozwala użytkownikom z Polski przeprowadzać test usług świadczonych przez operatora. W ten sposób uśredniamy wartości dla całego kraju, co oczywiście oznacza, że powyższe wyniki nie muszą mieć odwzorowania w lokalnych warunkach. Jeśli jednak chcecie wspomóc działania i mieć wpływ na przedstawione dane, to stosowny program możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play lub App Store.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.