Zgodnie z nowymi informacjami Huawei ma odegrać istotną rolę w budowaniu sieci 5G w europejskim kraju, a dokładniej w Norwegii. Oczekuje się, że firma będzie współpracować z innymi ekspertami branżowymi w zakresie tworzenia sieci, pomimo nacisków ze strony USA. Chiński gigant technologiczny będzie współpracował z firmą Ericsson. Warto tu zaznaczyć, że Szwedzki producent jest jedną z niewielu firm, które utrzymują współpracę z Huaweiem.

Huawei weźmie udział w budowie sieci 5G na terenie Norwegii

Huawei Norwegia 5G

Chiński producent nadal cierpi z powodów związanych z amerykańskim zakazem i boryka się również z trudnościami w operacjach europejskich. W ciągu ostatnich 10 lat Telenor, czyli norweska firma telekomunikacyjna, współpracowała z Huawei przy tworzeniu sieci 4G w tym kraju. Dyrektor generalny operatora stwierdził:

Ericsson został wprowadzony jako nowy dostawca sieci 5G RAN, ale będziemy również współpracować z Huawei zarówno w zakresie utrzymania sieci 4G, jak i modernizacji do zasięgu sieci 5G w wybranych obszarach Norwegii.

Zobacz też: Niedzielna aktualizacja biblioteki Netflixa – co nowego?

Petter-Boerre Furberg, szef Telenoru w Norwegii, oświadczył, że operator będzie stopniowo fazował elementy sieci Huawei w kraju w ciągu kilkuletniego okresu modernizacji. Wskazuje to na szerszy obraz Huaweia stojącego w obliczu coraz większych trudności w regionach europejskich w obliczu oskarżeń USA o zagrożenia dla bezpieczeństwa. Obawy o bezpieczeństwo pojawiły się również w krajach takich jak Niemcy i utrudniają działalność firmy na tym obszarze. Podsumowując, Norwegia wykorzysta technologię firmy Ericsson w celu zapewnienia nowszej i szybszej przepustowości łącza przy jednoczesnym utrzymaniu przez Huawei istniejącej sieci 4G. Jednak ta ostatnia pomoże również w rozwoju technologii 5G w kilku wybranych obszarach.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.