01_Xperia_T2_Ultra_Colorrange-web

Niewielka ilość wbudowanej pamięci wewnętrznej i brak możliwości przenoszenia aplikacji na kartę to zmora smartfonów z niskiej, a nawet i średniej półki. Sony wyciąga więc pomocną dłoń dla swoich klientów i wraz z nową aktualizacją przyniesie im ukojenie. Ich polityka względem konsumentów zaczyna mi się podobać. Najpierw ułatwili odblokowywanie bootloader’a, a teraz okazują zainteresowanie użytkownikom swoich mniej promowanych produktów.

 

Sony Xperia T2 Ultra oraz T2 Ultra Dual dostały właśnie uaktualnienie do Androida 4.4.2, gdzie zaimplementowana została funkcja przenoszenia aplikacji na kartę pamięci. Cały proces jest banalnie prosty. Wystarczy w informacjach o aplikacji kliknąć na „Przenieś na kartę SD”, a telefon wszystkim się zajmie. Użytkownicy tzw. „Custom ROM’ów” z pewnością dobrze to znają. Oprócz tego znajdziemy tam zakładkę, która pokaże nam, jakie aplikacje zostały już przeniesione do pamięci zewnętrznej.

 

t2 ultra

 

Aktualizacja przyniosła również znane z KitKat’a poprawki i ulepszenia, został udoskonalony program aparatu, klient poczty email, jak i „podkręcona” wydajność oraz ma się poprawić żywotność baterii.

 

Sony potwierdziło już Androida w wersji 4.4.2 KitKat dla Xperii E1 oraz Xperii M2, który pojawi się pewnie wkrótce i tam też powinniśmy znaleźć opcję przenoszenia aplikacji. W końcu wystarczy parę gier czy kilka większych programów, a przy instalacji następnych nasz smartfon zaczyna wołać o zwolnienie miejsca.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.