facebook-kontrola-messenger-whatsapp-instagram

Facebook straci kontrolę nad WhatsAppem, Messengerem i Instagramem? Naciski są coraz większe

Newsy

FTC chce przyjąć nowe podejście. Organizacja wystąpiła o nakaz sądowy przeciwko Facebookowi, zamiast wciągać firmę do dochodzenia, które może trwać lata, aby wywołać jakiekolwiek skutki. Jeśli pięciu członków zagłosuje za takim posunięciem to, Gigant Społecznościowy może stanąć w obliczu poważnych problemów już w przyszłym miesiącu. W marcu prezes Facebooka Mark Zuckerberg nakreślił plany firmy na przyszłość skoncentrowaną na prywatności, która obejmuje między innymi obsługę Facebooka, Messengera, WhatsAppa i Instagrama na tej samej infrastrukturze. Do tego jednak może nigdy nie dojść.

Facebook może stracić kontrolę nad swoimi usługami

facebook-kontrola-messenger-whatsapp-instagram

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zuckerberg wyjaśnił wówczas, że trwają już prace nad łączeniem usług należących do Facebooka. Według niego w ten sposób aplikacje będą działały szybciej i zostaną wyposażone w długo obiecywane szyfrowanie typu end-to-end. To z kolei miałoby podnieść ich poziom bezpieczeństwa. Problem z tym planem polega na tym, że Facebook znajduje się obecnie pod intensywną kontrolą regulacyjną ze względu na liczne naruszenia prywatności i przepisów antymonopolowych w niedawnej przeszłości. Zgodnie z nowym raportem z Wall Street Journal, FTC stara się obecnie złożyć wniosek o nakaz sądowy przeciwko firmie, który mógłby wstrzymać jej obecne ambicje.

Zobacz też: Black Desert Mobile – nowy MMORPG trafia na Androida

FTC uważa, że sposób, w jaki Facebook chce wdrożyć integrację między swoje aplikacje, narusza obecne prawo antymonopolowe. Dodaje przy tym, że działania powinny być podjęte jak najszybciej, aby zablokować te wysiłki. A to może łatwo utorować drogę organom regulacyjnym do rozpadu firmy. Jednym z zamiarów organizacji jest rozbicie Facebooka na cztery mniejsze firmy. Mają one funkcjonować wokół samego Facebooka, a także Messengera, WhatsAppa, i Instagrama. Biorąc pod uwagę wysiłek, jaki Facebook włożył, aby nabyć te dwie ostatnie, ma powody do obaw.

Źródło: TheVerge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x