Vivo przygotowało nową aktualizację interfejsu użytkownika. Materiały od producenta zdradzają wiele na temat jej funkcjonalności. Według informacji od firmy FuntouchOS 10 zostanie zaprezentowany 16 grudnia razem z nadchodzącym smartfonem Vivo X30. Możliwe więc, że pierwszy na świecie średniak 5G z Exynosem będzie także pierwszym smartfonem pracującym pod kontrolą tej wariacji na temat Androida 10.

FuntouchOS 10

Funkcja App Sharing znajduje się na liście nowości. Jej opis jest dość enigmatyczny, a jej prezentacja niejasna. Jednak wydaje się, że ma ona umożliwić strumieniowanie obrazu, dźwięku i wibracji na inny smarfon od Vivo. Dostaniemy także nowe, dynamiczne tapety i efekty pulpitu. Najnowsza aktualizacja doda ulepszone animacje dla ikon paska stanu i przejść z ekranu na ekran. Producent postanowił również dodać nowe dynamiczne efekty świetlne, które będą występowały na krawędziach ekranu. Wszystko wskazuje na to, że FuntouchOS 10 skupia się w dużej mierze na wizualnej stronie.

Zobacz też: Xiaomi liderem urządzeń noszonych — opaski Mi Band zostawiają Apple Watcha daleko w tyle

Sam wygląd to jednak nie wszystko. Wraz z nową wersją systemu operacyjnego, użytkownicy będą mogli przekonwertować swój charakter pisma odręcznego na czcionki systemowe. Dzięki temu treści na smartfonie mają wyglądać jak nasze odręczne notatki. Pozostaje mieć nadzieję, że producent nie zapomniał o poprawkach w systemie, a jedynie przechwala się tym, co najbardziej będzie się rzucało w oczy. Warto oczywiście podkreślić, że FuntouchOS 10 jest nakładką dedykowaną urządzeniom z Androidem 10. Nie wiadomo więc czy pojawi się także na smartfony ze starszą wersją systemu.

Źródło: GSMarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.