Korzystacie jeszcze z globusów? Dzisiaj niewątpliwie Google Earth stanowi ich smartwydanie. Z kolei Street View to usługa, która nie ma swojego analogowego pierwowzoru, chociaż niektórzy dopatrują się w niej… pocztówek? Ciężko ocenić, ale na pewno znajdziecie ciekawe propozycje w komentarzach. Tymczasem Amerykanie postanowili pochwalić się kilkoma statystykami, które dotyczą zarówno Google Earth, jak i Street View. W końcu w głównej mierze obie usługi opierają się na zdjęciach, więc pierwsze, co przychodzi do głowy, to… ile ich zrobiono?

Google nie ma sobie równych – Street View i Earth z imponującymi liczbami

Google Earth z nową funkcją

Tak naprawdę po raz pierwszy w historii Google postanowiło ujawnić te statystyki. Dlatego poznajcie je od razu:

  • Street View: 10 milionów mil zdjęć (16 milionów kilometrów)
  • Earth: 36 milionów mil kwadratowych zdjęć (93 miliony kilometrów kwadratowych)

Naturalnie liczba konkretnych zdjęć jest niezliczona i zapewne mówimy już nie o miliardach, a trylionach wykonanych fotografii. Jednak czy powyższe liczby to dużo? Google chwali się, że jest w stanie pokazać 98% miejsc na świecie, gdzie zamieszkują ludzie. To może robić wrażenie i naturalnie konkurencja jest naprawdę daleko w tyle.

Zobacz też: Szukasz prezentu na święta? Oto propozycja od Caviar – iPhone za pół miliona złotych.

Naturalnie Google się nie zatrzymuje i nadal będzie fotografować świat i rozwijać swoje usługi. Miejmy nadzieję, że bez kolejnych afer związanych ze śledzeniem użytkowników. Widzicie jeszcze punkt, który Amerykanie mogą poprawić w Google Earth lub Street View? Tempo aktualizacji zdjęć? Dokładność? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.