Google Chrome OS

Newsy

Od kilku lat mówiło się o konkurencji stworzonej przez Google dla Microsoftu. Jednak po wyjściu Androida wszyscy myśleli, że nie zobaczymy niczego nowego.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Wczoraj Google ogłosił na swoim oficjalnym blogu swój nowy system operacyjny o nazwie Google Chrome OS, który będzie dostępny jako oprogramowanie open source.

System podobnie jak przeglądarka Chrome, ma gwarantować maksymalne bezpieczeństwo oraz umożliwiać szybki i wygodny dostęp do Internetu.

Google pracuje m.in. z takimi firmami jak Acer, Adobe, ASUS, Freescale, Hewlett-Packard, Lenovo, Qualcomm, Texas Instruments i Toshiba, aby zapewnić systemowi wsparcie na procesorach x86i ARM. Firma podkreśla, że Google Chrome OS to projekt oddzielny od Androida i w przeciwieństwie do niego nie będzie adresowany dla tak różnych urządzeń, jak telefony i urządzenia set-top box. Google Chrome OS początkowo będzie przeznaczony dla netbooków, lecz w przyszłości ma się też przydać użytkownikom standardowych komputerów PC.

Google Chrome OS może być doskonałym rozwiązaniem dla firm, które zastąpi wysłużony Windows. Dzięki niemu centralne zarządzanie, Google Mail dla firm, współpraca przy tworzeniu dokumentów w Docs – wszystkie dane w jednym miejscu, natomiast do firmowych aplikacji klient Citriksa lub RDP, który się niebawem pojawi. Gdy do tego dojdzie rozsądnie zrobione bezpieczeństwo, Windows w firmowych komputerach nie będzie już niezbędnym narzędziem.

Pierwsze komputery z Chrome OS pojawią się już w 2010 roku, natomiast kod źródłowy dla deweloperów ma być dostępny już pod koniec bieżącego roku.

Skomentuj na Największym Polskim Android Forum


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x