Samsung_Exynos_Quad-Core

 

Na sukces danego smartfona przekłada się również sukces producentów poszczególnych podzespołów. Tym większa duma może rozpierać firmę, która w większości stworzyła dane urządzenie, bez konieczności „proszenia się innych”. Zdecydowany prym w tej kwestii wiedzie Samsung, a okazuje się, że to jeszcze nie koniec ekspansji koreańskiego giganta.

 

Skupmy się na rynku układów mobilnych (procesorów), którego większość (54%) należy do Qualcomma. Samsung pod tym względem wypada blado, gdyż jedynie 8% urządzeń na świecie korzysta z Exynosów. Pamiętajmy jednak, że również najważniejszy układ w iPhone’ach jest stworzony przez Koreańczyków, a teraz może okazać się, że i kolejne smartfony oraz tablety wyposażone w jednostki Qualcomma faktycznie będą stworzone przez Samsunga. Okazuje się, że obaj producenci mają zamiar połączyć swoje siły i tak oto nadchodzące układy wykonane w niższym procesie technologicznym (14 nm) będą wykonane właśnie przez koreańską firmę. Tym samym Samsung stanie się prawdziwą potęgą, gdyż praktycznie każdy element w ich smartfonie będzie tworzony przez jednego producenta. Pamiętajmy, że większość kości pamięci oraz RAM to również dzieło Koreańczyków.

 

Taki rozwój wydarzeń jest doskonały dla Samsunga, ale czy również dla konsumentów? Każdy producent pośrednio uzależniony jest właśnie od koreańskiej firmy toteż jej dominacja najprawdopodobniej już nigdy nie upadnie.

 

 

źródło: The Droid Guy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.