lg g3 mini s

 

W dobie coraz większych smartfonów słówko „mini” powoli traci na właściwym swoim znaczeniu, a więc tym którego to oczekują potencjalni nabywcy, czyli urządzenia o naprawdę małych rozmiarach. Tymczasem otrzymujemy modele co prawda o mniejszych rozmiarach, ale w porównaniu do swojego pierwowzoru.

 

Tradycją jest już, że czołowy i szanujący się producent smartfonów, po prezentacji flagowej propozycji musi w najbliższym czasie pokazać niemalże to samo urządzenie, ale z dopiskiem „Mini”. Tym samym znamy już HTC One Mini 2 (bazujące na M8), dużo słyszymy o Samsungu Galaxy S5 Mini, a teraz przyszła pora na LG, które stosunkowo niedawno zaprezentowało model G3. Już zapewne w niedługim czasie ujrzymy pomniejszoną wersję tego smartfonu, a na dowód wystarczy podać dane z chińskiej komisji certyfikacji Tenaa, która bardzo często udostępnia nam nowinki na temat nadchodzących produktów. W przypadku G3 S/Mini specyfikacja wygląda następująco:

 

  • 5-calowy wyświetlacz HD (1280×720);
  • układ Snapdragon 400 z 2 GB RAM (mówi się również o dwukrotnie mniejszej pamięci);
  • aparat 8 MPx;
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • Android 4.4 KitKat.
  • wymiary (wysokość x szerokość x grubość): 137.75 x 69.60 x 9.99 mm;
  • waga: 134 g.

 

lg g3 mini s 2

 

Mogłoby się wydawać, że 5 cali to nieporozumienie tak samo jak w przypadku Oppo N1 Mini, ale pamiętajmy, że LG może poszczycić się bardzo cienkimi ramkami, które wystąpią również w G3 S i na dowód wystarczy sprawdzić jego wyżej podane wymiary (mniejsze od One Mini 2). Ciekawostką jest to, że najprawdopodobniej Koreańczycy również w pomniejszonym telefonie zdecydowali się zastosować laserowy autofocus, ale usunięto już jedną z dwóch diod LED.

 

Kwestia cen G3 S najprawdopodobniej również została odkryta, gdyż w Rosji ten smartfon został wyceniony na niecałe 1230 złotych, co w porównaniu do pierwowzoru daje dwukrotnie niższą kwotę. Niestety, ale nie wiemy kiedy dokładnie LG zaprezentuje swoją słuchawkę.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.