ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Messenger Gwiezdne Wojny

Facebook puszcza oko fanom Gwiezdnych Wojen

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Już za kilka dni będzie miała miejsce premiera najnowszej części Gwiezdnych Wojen. Facebook współpracuje z Disneyem, aby promować kolejną część franczyzy. Dlatego też gigant społecznościowy ogłosił, że dodaje nowe funkcje związane z Gwiezdną Sagą do aplikacji Messenger. Nowa limitowana czasowo funkcjonalność obejmuje temat czatu, naklejki, reakcje i efekty AR.

Messenger dostaje funkcje z Gwiezdnych Wojen

Messenger Gwiezdne Wojny

Temat czatu ramki wiadomości w sposób, który jest bardzo podobny do trybu ciemnego na innych aplikacjach. Tekst użytkownika pojawia się w niebieskim dymku, podczas gdy odpowiedzi od innych są w ciemnoszarym kolorze. Naklejki są prawdopodobnie kreskówkowe i trochę tandetne, jednak to raczej standard. Reakcje zastępują zwykłe gify takimi z postaciami z Gwiezdnych Wojen. Efekty AR nałożą tła podczas wideorozmów i robienia selfie. Istnieją tutaj trzy warianty: jeden z nich wykorzystuje tło gwiaździste przypominające skok w nadprzestrzeń. Drugi sprawia, że wyglądamy tak, jakbyśmy nosili kombinezon i kask pilota X-Wing na tle kokpitu. Trzeci dodaje dziwnie wyglądający niebieski i czerwony efekt świetlny przedstawiający walkę pomiędzy ciemną i jasną stroną Mocy.

Zobacz też: Synchronizacja Windowsa ze smartfonem z Androidem. Świetną aplikację Microsoftu pobierze już każdy

Funkcje zaczęły się już dziś pojawiać i można z nich swobodnie korzystać. Jednak nie trafiły jeszcze do wszystkich użytkowników. Niestety, Facebook jak zwykle w ostatnim czasie postawił na aktualizację, która trafia jedynie do wybranych użytkowników i rozszerza swój zasięg w czasie. Sam co prawda nie należę raczej do targetu nowych funkcji, jednak mam nadzieję, że zostaną one docenione przez fanów Gwiezdnej Sagi.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy