ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia przykleja banana do ściany

Nokia w świetnym stylu drwi ze sztuki nowoczesnej

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Art Basel Banana, znana także pod oficjalną nazwą Comedian, to praca artystyczna autorstwa Maurizio Cattelana, która była prezentowana na festiwalu sztuki Art Basel Miami Beach na początku tego tygodnia. Dzieło trafiło na pierwsze strony gazet po tym, jak zostało sprzedane za 120 tysięcy dolarów. Mówimy tutaj o zwykłym bananie przyklejonym kawałkiem taśmy do ściany. Oczywiście nie mam problemu z tym że ktoś postanowił tyle za to zapłacić. W końcu nie moje pieniądze, to nie mój problem. Jednak nazywanie tego sztuką to już według mnie mocna przesada.

Nokia przykleja banana do ściany

Oficjalne konto Nokii na Twitterze chyba wychodzi z podobnego założenia. Producent przedstawił swoją wersję tej sztuki w niezwykle prześmiewczy sposób. Umieścił on powyższe zdjęcie z podpisem:

Banany są pyszne, ale banany, które mogą wykonywać połączenia? Teraz to jest arcydzieło!

Urządzenie, o którym mowa to Nokia 8810 4G. Jest to nowy wariant Nokii 8810i z 1997 roku, która zdobyła przydomek banana ze względu na swój żółty wariant i zakrzywiony kształt.

Zobacz też: Fundacja K.I.D.S. chce zmienić dziecięce szpitale na dobre wykorzystując najnowsze technologie

Arcydziełem bym tego nie nazwał, ale na pewno jest to świetny dowcip. Pocieszające jest to, że nawet producent smartfonów nie widzi w bananie przyklejonym taśmą do ściany prawdziwej sztuki. Natomiast całe zamieszanie wokół niego traktuje jako pretekst do kpin. Nie wykluczam jednak, że moje poczucie artyzmu jest naprawdę mocno upośledzone i nie dostrzegam w bananie i kawałku szarej taśmy prawdziwej głębi. Cieszę się jednak, że nie ja jeden.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy