Huawei zawsze robił dobrą minę do złej gry w przypadku zakazu wydanego przez rząd USA. Gigant uważał, że sprzedaż jego smartfonów nie ucierpi z tego powodu. Jeszcze przed wprowadzeniem zakazu, Huawei wyraził zamiar przyjęcia pozycji lidera rynku smartfonów od Samsunga. Na to jednak nie ma już co liczyć. Okazuje się jednak, że chiński gigant mimo wszystko zmniejszył dystans dzielący go do lidera rynku.

Huawei dogania Samsunga

Huawei dogania Samsunga

Dane udostępnione przez koreańskiego Heralda pokazują, że Huawei udało się zbliżyć do Samsunga i zmniejszyć różnicę w udziale w rynku do 3,6 procent w tym roku. Dla porównania różnica w udziale w rynku pomiędzy tymi firmami w ubiegłym roku wyniosła 5,9 procent. Warto jednak podkreślić, że nie możemy być tak pewni co do autentyczności danych, ponieważ nie udało nam się uzyskać ich bezpośrednio ze strony internetowej Strategy Analytic. Jednak dane pokazują, że w 2019 roku Samsung sprzedał 323 milionów smartfonów, co stanowi 21,3% udziału. W tym samym czasie Huawei sprzedał 251 milionów sztuk, co oznacza wzrost udziału w rynku z 14,4 procent w 2018 roku do około 17,7 procent w tym roku.

Zobacz też: Xbox Series X oficjalnie zaprezentowany – co wiemy o nowej konsoli Microsoftu?

Dane rynkowe uchwyciły również udział Apple w rynku, co plasuje go na trzecim miejscu. Huawei przejął pozycję Apple w 2018 roku i ta przewaga wciąż się utrzymuje. Apple ma sprzedać około 193 milionów iPhoneów w tym roku, co stanowi 13,6 procent udziału w rynku. Warto podkreślić, że wedle wcześniejszych przewidywań amerykański gigant miał odebrać drugie miejsce Huaweiowi. Jak jednak widać nie ma na to najmniejszych szans, a przynajmniej nie w tym roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.