Tidal

Tidal HiFi ze wsparciem dla Dolby Atmos

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Tidal to jeden z popularniejszych muzycznych serwisów streamingowych na rynku. Co prawda pod względem liczby subskrybentów nadal daleko mu do takich gigantów jak Spotify czy Apple Music, jednak firma się nie poddaje i ciągle organizuje świetne promocje, dzięki którym z pewnością pozyskuje nowe twarze. Jak wiadomo, w ofercie Tidala znajduje się plan HiFi kosztujący niecałe 40 zł miesięcznie. Wszyscy, którzy z niego korzystają, z pewnością się ucieszą, bo przy niektórych utworach jakość dźwięku właśnie stała się jeszcze lepsza.

Tidal HiFi wspiera Dolby Atmos

Tidal HiFi Dolby

Tidal nawiązał współpracę z firmą Dolby Laboratories, w ramach której subskrybenci planu HiFi otrzymali dostęp do utworów wzbogaconych o technologię Dolby Atmos. Niestety nie ma ich jeszcze zbyt dużo, jednak z czasem biblioteka będzie się powiększać. Na chwilę obecną wspomniana nowość działa przy muzyce wydawanej przez Universal Music i Warner Music – mowa więc m.in. o piosenkach takich wykonawców jak Ariana Grande, Blondie i The Weeknd.

Zobacz także: Samsung Galaxy Note10 i Galaxy Note10+ już ze stabilną wersją Androida 10 z OneUI 2.0!

Aby móc cieszyć się utworami wzbogaconymi o Dolby Atmos należy korzystać z aplikacji na Androida. W ustawieniach nie trzeba nic zmieniać, bowiem apka sama będzie odtwarzać wspierane kawałki z tą technologią. Wszystkie „kompatybilne” utwory są oznaczone logiem Dolby. Choć aktualnie jest ich niewiele, włodarze serwisu poinformowali, że już w 2020 roku grono to ma się znacznie powiększyć.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy