ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plany Samsunga na 2020 rok

Samsung spodziewa się wzrostów w dziale układów scalonych

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Fabryki podzespołów elektronicznych Samsunga są ważną częścią imperium konglomeratu koreańskiego. Gigant aktywnie poszukuje nowych klientów w celu zwiększenia zysków z tej działalności. Segment ten obecnie notuje olbrzymie spadki. Okazuje się jednak, że najnowsze prognozy przynoszą nadzieję na poprawę sytuacji. Czyżby więc Samsung zaczął wychodzić na prostą?

Koniec kryzysu Samsunga

Koniec kryzysu Samsunga

Przewiduje się, że w czwartym kwartale 2019 roku działalność Samsunga w tym segmencie wzrośnie aż o 19 procent. Będzie to bardzo wielka zmiana na plus, chociaż Samsung wciąż będzie daleko w tyle za TSMC. Firma badawcza TrendForce przygotowała raport, który przewiduje, że fabryki Samsunga osiągną 3,4 mld USD przychodów w ostatnim kwartale tego roku. Jeśli prognoza jest dokładna, stanowiłaby 19,3-procentowy wzrost w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku. Dużą część wzrostu przychodów przypisuje się układom sieciowym 5G firmy Samsung i jej modułom aparatów.

Zobacz też: Już wkrótce miliony osób stracą dostęp do aplikacji WhatsApp

Wysokiej klasy procesory mobilne 4G firmy Samsung cieszą się w tym okresie mniejszym zainteresowaniem, ponieważ rynek przesuwa się do 5G. Jednak Samsung nadrobił straty, produkując modemy dla Snapdragona 865. Dodatkowo Samsung ma również produkować procesory PC dla firmy Intel, a dokładniej te wykonane w procesie 14 nm, Nagła poprawa sytuacji pod koniec roku wciąż jednak nie tłumaczy inwestycji Samsunga w chińską fabrykę pamięci. W końcu poprawa opiera się na zupełnie innych układach. Możliwe jednak, że i tutaj ma się coś w końcu ruszyć. Wracając do pytania ze wstępu: prognozy Samsunga po chwilowym kryzysie są coraz lepsze.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy