Xiaomi świętuje 5-lecie istnienia popularnej marki MIJIA Air Purifier. Z tej okazji firma ujawniła przełomowe osiągnięcie za pośrednictwem chińskiego portalu społecznościowego Weibo. Okazuje się bowiem, że w tym okresie firma sprzedała ponad 10 milionów sztuk oczyszczaczy powietrza na całym świecie. Biorąc pod uwagę, że wciąż nie jest to sprzęt obecny w każdym domu, to liczby te robią wrażenie.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi

Oczyszczacz powietrza Xiaomi

Oficjalne informacje wskazują, że oczyszczacz powietrza MIJIA Air Purifier po raz pierwszy trafił na rynek 1 stycznia 2015 roku. Przy sprzedaży przekraczającej 10 milionów sztuk, sprzedano średnio 3,8 sztuki urządzenia na minutę. Nie możemy być pewni, czy ta analiza jest dokładna. Większość oczyszczaczy najprawdopodobniej trafiła do odbiorców w Chinach, gdzie seria MIJIA Air Purifier okazała się bardzo popularnym produktem. Zanieczyszczenie powietrza jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i źródłem obaw dla wielu osób w większości chińskich miast. Nawet wprowadzona w 2016 roku tania maska twarzowa Airwear Xiaomi odniosła tam spory sukces.

Zobacz też: Google naprawiło błąd, który utrudniał znalezienie aplikacji w Sklepie Play

Oczyszczacze powietrza są wyposażone w precyzyjne laserowe czujniki cząsteczek, które same decydują o uruchomieniu procesu oczyszczania. Od czasu wprowadzenia pierwszego oczyszczacza powietrza w 2015 roku, Xiaomi wprowadził na rynek kilka ulepszonych modeli. Te nie tylko są względnie tanie jak na oczyszczacze, ale także oferują wysoką efektywność działania. Jest to istotny sprzęt, który nie tylko podnosi jakość życia, ale także chroni zdrowie użytkowników. Mam jednak nadzieję, że w przyszłości stanie się on całkowicie zbędny.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.