Samsung Internet jest jednym z niewielu przykładów aplikacji stworzonej przez producenta sprzętu, która cieszy się tak dużą popularnością, że nawet użytkownicy smartfonów konkurencyjnych producentów chętnie po nią sięgają. Odkąd Samsung oficjalnie umieścił ją w Sklepie Play dla telefonów innych niż Galaxy, przeglądarka stała się jedną z najpopularniejszych dla systemu Android. Wszystko to dzięki obsłudze rozszerzeń, świetnego trybu ciemnego i szybkości działania.

Nowe rozszerzenia Samsung Internet nie dla wszystkich

Nowe rozszerzenia Samsung Internet

Samsung dodał do niej nowe rozszerzenia. Jednak nie wszyscy będą z tego powodu zadowoleni. Do tej pory Samsung Internet obsługiwał tylko bardzo podstawowe rozszerzenia blokujące niechciane treści. W tym czasie konkurencja jak na przykład Firefox dla systemu Android obsługuje potężniejsze typy rozszerzeń, które mogą modyfikować zawartość strony i zmieniać zachowanie aplikacji. Wszystko to jednak zmieniło się w najnowszej wersji aplikacji. Niestety tylko dla użytkowników smartfonów Samsunga, a i to nie wszystkimi. Pozostali muszą się zadowolić dotychczasową funkcjonalnością.

Zobacz też: Samsung Galaxy A71 i Galaxy A51 oficjalnie zaprezentowane!

Najnowsza wersja Samsung Internet ma początkową kompatybilność z WebExtensions, luźnym standardem, z którym zbudowane są rozszerzenia Chrome i Firefox. Są one dostępne jedynie z poziomu Galaxy Store, więc ta funkcjonalność działa tylko z telefonami Samsunga. Dodatkowo nowe rozszerzenia są obsługiwane jedynie przez smartfony z Androidem 10, który jest jeszcze na wczesnym etapie wdrażania do serii S10. Wszystko to oznacza, że oczekiwana przez wielu funkcja wiąże się z całkiem sporym rozczarowaniem użytkowników. Pozostaje mieć nadzieję, że producent ugnie się pod wpływem niezadowolonej społeczności i udostępni nowe rozszerzenia wszystkim zainteresowanym.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.