Transfer Service jest nową usługę dla przedsiębiorstw, które chcą przenieść swoje dane z systemów do chmury. Ta nowa usługa działająca w ramach Dysku Google jest przeznaczona do transferu na dużą skalę w skali miliardów plików i petabajtów danych. Uzupełnia ona podobne usługi Google, które umożliwiają wysyłanie informacji do centrów danych za pośrednictwem urządzenia sprzętowego i FedEx lub automatyzację transferu danych z aplikacji SaaS do usługi Google BigQuery.

Dysk Google Transfer Service

Dysk Google Transfer Service

Usługa Transfer Service zajmuje się całą ciężką pracą walidacji integralności danych podczas przenoszenia ich do chmury. Agent automatycznie radzi sobie z awariami i wykorzystuje tak dużo dostępnego pasma, jak to tylko możliwe, aby skrócić czas transferu. Aby to zrobić, wystarczy zainstalować go na serwerach firmowych, wybrać katalogi, które chcemy skopiować i pozwolić usłudze wykonać swoją pracę. Następnie możemy monitorować i zarządzać zadaniami transferowymi z konsoli Dysku Google.

Zobacz też: Twitter pracuje nad nowym, otwartym portalem społecznościowym

Oczywistym przypadkiem użycia do tego jest archiwizacja i odzyskiwanie plików po awarii. Jednak Google kieruje swoją nową usługę także do firm, które chcą przenieść swoje dane do zewnętrznych serwerów. Podobnie jak w przypadku większości najnowszych produktów związanych z Dyskiem Google, nacisk kładzie się tutaj na klientów korporacyjnych. Google chce ułatwić im przenoszenie swoich zadań do swojej chmury, co wiąże się również z przenoszeniem dużej ilości danych. W ostatnim czasie Gigant mocno się skupił na tym segmencie rynku i ma nadzieję podjąć na nim równą walkę z Microsoftem.

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.