Samsung od dawna jest liderem rynku smartfonów. Okazuje się, że jego dominacja dotyczy także segmentu urządzeń z obsługą sieci 5G. Koreański gigant zajął 74 procent tego rynku w ostatnim kwartale. Według IHS Markit koreański Gigant dostarczył 3,2 miliona z 4,3 miliona smartfonów 5G w trzecim kwartale 2019 roku. Co prawda jest to gorszy wynik niż w drugim kwartale, gdzie zajmował on aż 83 procent  rynku, jednak odnotował przy tym wzrost sprzedaży o ponad 100 procent.

Samsung liderem smartfonów 5G

Samsung liderem smartfonów 5G

Na drugim miejscu za Samsungiem uplasowało się LG, które zajął 10 procent rynku. Obie firmy szybko wprowadziły swoje urządzenia 5G na rynek i skorzystały z wczesnych sieci 5G w Korei Południowej. Jest to chyba jedyny ranking dotyczący smartfonów, gdzie LG jest w ogóle uwzględnione. Oznacza to, że rozwój sieci najnowszej generacji naprawdę stanowi dużą szansę dla tego producenta. Wróćmy jednak do Samsunga. Ten swój sukces zawdzięcza między innymi bogatej ofercie urządzeń 5G, na którą składa się nomen omen pięć smartfonów.

Zobacz też: Oto lista wszystkich filmów i seriali, które znikną z Netflixa do końca roku

Samsung integruje łączność 5G w szerokim zakresie urządzeń, od Galaxy A90 do Galaxy Fold 5G. Połączenie nowej technologii wyświetlania i łączności 5G w Galaxy Fold rzuca światło na potencjał wielu technologii, które mogą przekształcić doświadczenia użytkowników mobilnych.

— powiedział Jusy Hong, dyrektor ds. badań i analiz w IHS Markit.

Pozostałe firmy z czołówki rankingu to wyłącznie chińskie marki: Vivo, Huawei, Oppo i Xiaomi. Choć mogą one mieć duży udział w ogólnym rynku smartfonów, ich łączny udział w segmencie 5G wynosi zaledwie 17 procent. Pozostali jak ZTE i Lenovo mają udziały poniżej 1 procenta. Z drugiej strony nadchodzące Redmi K30 5G i Oppo Reno3 mogą bardzo szybko odwrócić tę sytuację.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.