Seria Reno3 zostanie zaprezentowana w Chinach 26 grudnia. Obydwa modele do niej należące, czyli Reno3 i Reno3 Pro należą do średniej półki smartfonów 5G. Producent już ogłosił, że wersja Pro będzie napędzana przez procesor Snapdragon 765G. Tajemnicą pozostawał więc układ będący sercem wariantu podstawowego, a przynajmniej do czasu. Dzięki stronie internetowej Oppo dostaliśmy oficjalne potwierdzenie w tej sprawie. Okazuje się, że będzie to zupełnie nowy, do tej pory niezaprezentowany układ od MediaTeka.

Reno3 z MediaTekiem

Reno3 z MediaTekiem

Zgodnie z informacjami na stronie, Reno3 będzie napędzany przez procesor MediaTek Dimensity 1000L 5G, który występuje także pod nazwą MT6885. Co ciekawe układ ten nie został jeszcze oficjalnie przedstawiony przez tajwańskiego giganta. Jest on wyposażony w układ graficzny Mali-G77. Dodatkowo podobnie jak Dimensity 1000 opiera się na ośmiu rdzeniach, z czego cztery to flagowe Cortex-A77. Oczywiście nie oznacza to, że w działaniach procesorowych będzie on równie wydajny co jego flagowy odpowiednik. Układ ten jest bowiem odpowiednio niżej taktowany. Możliwe, że zostały w nim wykorzystane rdzenie, które pierwotnie miały trafić do flagowego układu, ale nie były w stanie pracować stabilnie na domyślnej dla niego częstotliwości.

Zobacz też: Microsoft nie odpuszcza fanom Windowsa 7 – nowe powiadomienie o aktualizacji będzie bardzo irytujące

Wróćmy jednak do samego smartfona. Strona ujawnia również, że Reno3 ma grubość 7,96 milimetrów, czyli jest zauważalnie grubszy od wariantu Reno3 Pro. Nie wiadomo jednak czy przełoży się to w jakiś sposób na pojemność baterii nadchodzącego smartfona. Zastanawiającą kwestią są także różnice w wydajności obydwu urządzeń. Układ MediaTeka pod względem parametrów jest niezwykle blisko Snapdragona 765. Jednak to jakie są między nimi różnice, dowiemy się dopiero z pierwszych testów. Warto także zaznaczyć, że sama prezentacja nie oznacza premiery sklepowej. Ta nastąpi najwcześniej w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.