ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

TouchWiz dla Samsunga Galaxy Tab już 5 sierpnia!

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

samsung-galaxy-tab-101
Jeszcze przed rynkowym debiutem Samsunga Galaxy Tab 10.1 krążyły informacje, że koreański producent zdecydował się na udostępnienie urządzenia, które nie będzie wyposażone w interfejs TouchWiz. Aktualizacja instalująca tę nakładkę miała się pojawić po premierze i wygląda na to, że Samsung dotrzyma słowa.

Samsung wprowadzając do sprzedaży Galaxy Taba 10.1 chciał podjąć walkę z innymi producentami high-endowych tabletów z systemem Honeycomb. Największymi rywalami są: Asus Eee Pad Transformer, Acer Iconia Tab A500 i Motorola Xoom. Na tę chwilę ciężko ocenić sprzedaż tego urządzenia na tle konkurencji – powodem jest ograniczona dostępność.

Koreańskiemu producentowi zależało na tym, aby dotrzymać terminów i jednocześnie dostarczyć możliwie jak najnowszą wersję systemu Honeycomb. Koniecznością stało się wypuszczenie tabletu, który nie miał zainstalowanej nakładki TouchWiz. Natychmiast pojawiła się deklaracja, że wkrótce udostępniona zostanie aktualizacja, która umożliwi instalację tego charakterystycznego elementu wszystkich najnowszych smartfonów Samsunga.

TouchWiz UX zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom Samsunga Galaxy Tab 10.1 już 5 sierpnia. Aktualizacja zostanie dostarczona za pośrednictwem technologii OTA (Over the Air) i nie będzie miała wpływu na dane i ustawienia użytkownika.

Osoby, które lubią prostotę interfejsu Honeycomb będą mogły pominąć aktualizację – użytkownicy, którzy zdecydują się na instalację mogą liczyć na pewne dodatkowe funkcje, jak np. Live Panel (zestaw przydatnych widgetów) czy Mini Mode Tray (ułatwiający wykonywanie prostych czynności, jak zmiana muzyki czy wykonywanie obliczeń).

źródło: Androinica

Sprawdź najnowsze wpisy