ViewPad 7x opóźniony, ale z systemem Honeycomb 3.2

Newsy

ViewSonic-ViewPad-7x
ViewSonic był jedną z pierwszych firm, które zapowiedziały stworzenie 7-calowego tabletu z systemem Honeycomb. Tajwański producent zdecydował się na zastosowanie najnowszej wersji tego systemu – oznacza to jednak kolejne opóźnienie.

ViewPad 7x jest niewielkim tabletem, który został wyposażony w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Ekran został pokryty bardzo wytrzymałym szkłem Gorilla Glass, dzięki czemu ryzyko ewentualnych uszkodzeń jest dużo mniejsze. Producent zdecydował się na wykorzystanie sprawdzonego układu Nvidia Tegra 2.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Pomimo niewielkich rozmiarów, firmie ViewSonic nadal zależy na tym, aby urządzenie to było możliwie jak najbardziej funkcjonalne. Wśród przydatnych funkcji tego 7-calowego urządzenia warto wymienić kamerę internetową z przodu (2 Mpx), aparat cyfrowy (5 Mpx) z tyłu obudowy, port miniHDMI i czytnik kart microSD, dzięki czemu możliwe jest dodatkowe rozszerzenie pamięci.

{youtube}YRlo_Jdi7jw{/youtube}

ViewPad 7x miał być dostępny jeszcze w sierpniu, jednak producent zdecydował się na przesunięcie premiery na wrzesień. Taka decyzja nie jest spowodowana kolejnymi nieprzewidzianymi problemami, a chęcią wydania tabletu, który wyposażony będzie w najnowszą dostępną wersję Honeycomba – 3.2.

Zastosowanie tej wersji systemu wiąże się z licznymi korzyściami dla użytkownika – jak wiadomo, Honeycomb 3.2 został zoptymalizowany pod kątem 7-calowych urządzeń. Nie bez znaczenia jest również tzw. compatibility zoom, który ułatwia korzystanie z aplikacji stworzonych z myślą o smartfonach na tabletach.

Jeżeli producentowi uda się dotrzymać nowego terminu, to najprawdopodobniej będzie to pierwszy na rynku 7-calowy tablet wyposażony w system Honeycomb 3.2. Cena nie jest jeszcze oficjalnie znana – mówi się o kwocie rzędu 449 – 499 dolarów za wersję WiFi + 3G.

źródło: netbooknews


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x