ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy m30 oficjalnie specyfikacja design cena

Po co flagowce? Samsung aktualizuje kluczowe średniaki do Androida 10 i One UI 2

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung w tym roku ewidentnie zrozumiał potrzebę zaistnienia na rynkach wschodzących z modelami, które nie są naszpikowane technologią, a oferują relatywnie sporo w dobrej cenie. Tak powstała seria Galaxy M, dedykowana takim krajom jak Indie, pośrednio zabijając rodzinę Galaxy J, która została wchłonięta przez Galaxy A. Nowe nazewnictwo i… nowe priorytety. Otóż okazuje się, że Galaxy M20 i Galaxy M30 właśnie otrzymują Androida 10 z One UI 2. Tym samym to pierwsze nieflagowe modele z portfolio Koreańczyków, które mogą pochwalić się najnowszym systemem.

Samsung Galaxy M20 i M30 z aktualizacją do Androida 10 i One UI 2

samsung galaxy m20 zapowiedz szczegoly

Dotychczas Samsung wydał Androida 10 z One UI 2 wyłącznie serii Galaxy S10. Oczywiście rodziny Galaxy Note10 i Galaxy S9 biorą udział w testach tego systemu, a tymczasem Koreańczycy wychodzą przed szereg i wydają to samo oprogramowanie dla Galaxy M20 i Galaxy M30. Nie dla odświeżonych modeli z s w nazwie, a właśnie dla bazowych. Co prawda na razie w Indiach, ale niewykluczone, że kolejne regiony dołączą w najbliższych tygodniach. Według ujawnionego wcześniej harmonogramu Samsunga Galaxy M20 i M30 miały otrzymać Androida 10 w styczniu. Ten sam miesiąc jest też przypisany Galaxy S10, które jak dobrze wiecie, już mogą oficjalnie działać pod kontrolą tego oprogramowania.

Zobacz też: Jak iPhone bez złączy wpłynie na rynek Androida?

Oczywiście niektórych może dziwić fakt, że Samsung z większym priorytetem traktuje rodzinę Galaxy M, aniżeli Galaxy Note, ale też nie ukrywajmy, że ten drugi oferuje więcej, więc też pracy jest więcej. Z drugiej strony po co słabsze modele mają czekać, skoro można zrównoleglić pracę?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy