ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MediaTek 6595 – tajwański potwór!

Autor: Konrad Tomaszek Kategoria: Newsy
MediaTek / fot. gizmochina
MediaTek / fot. gizmochina

MediaTek jest firmą, której procesory są na potęgę wykorzystywane w chińskich telefonach i raczej nie są kojarzone ze szczególnie wysoką wydajnością, przynajmniej na tle topowych jednostek Qualcomm. Ostatnio pisaliśmy na temat jednej z ich nowych propozycji, a dziś mam przyjemność zaprezentować Wam kolejny SOC, który wielu może zadziwić wynikiem osiągniętym w AnTuTu. MediaTek MT6595 to propozycja dla wymagających, mająca zapewnić obsługę standardu 4G LTE i trzeba przyznać, że 4G to tylko początek. Tajwański producent wykorzystał 4 rdzenie w architekturze Cortex-A17 oraz 4 Cortex-A7. Taktowanie na poziomie 2.2 GHz ma zapewnić wysoką wydajność.

MediaTek / fot. gizmochina
MediaTek / fot. gizmochina

Według AnTuTu, z obowiązku wywiązuje się we właściwy sposób. Udało mu się osiągnąć wynik na poziomie 47000 punktów, co jak na dzisiejsze czasy jest raczej niespotykane. Zastanawia mnie jednak, czy faktycznie możliwe będzie osiągnięcie podobnych rezultatów w przypadku zastosowania MT6595 w seryjnie produkowanych telefonach. Zapotrzebowanie na prąd może okazać się zbyt wielkie, a raczej magiczna bariera jednego dnia, jest dla wielu nie do przekroczenia.

Procesor ma zapewniać wparcie dla aparatów do 20 Mpx z rozdzielczością do 2560x1600p. W porównaniu do najnowszych modeli Snapdragona nie jest to jednak szczególne osiągnięcie. Pozostaje nam czekać na dalsze informacje i testy owej jednostki w bardziej realistycznych warunkach, czyli w prawdziwym telefonie. Producenci zawsze starają się nam pokazać wyniki nie z tej ziemi, ale dużo na ten temat mają do powiedzenia sami producenci smartfonów. To oni tak naprawdę wyciągają z SOC siódme poty.

źródło: gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy