ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Negatywna ocena posta na Twitterze

Twitter pracuje nad nowym, otwartym portalem społecznościowym

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Twitter finansuje zespół w celu opracowania otwartego i zdecentralizowanego standardu dla mediów społecznościowych. Dyrektor generalny Jack Dorsey ogłosił dzisiaj nowy projekt o nazwie Bluesky. W serii tweetów Dorsey powiedział, że Twitter będzie finansować mały, niezależny zespół złożony z maksymalnie pięciu programistów, inżynierów i projektantów, a platforma obierze tylko jeden kierunek. Mianowicie stworzenie nowego, zdecentralizowanego standardu mediów społecznościowych.

Nowy portal społecznościowy Twittera

Ostatecznie serwis ma nadzieję, że będzie klientem nowego standardu. Dorsey wyjaśnił, że Twitter jest co prawda otwarty. Dodał jednak, że staje się on coraz bardziej scentralizowany. To stwarza kilka problemów, takich jak utrudnienia w egzekwowaniu globalnych polityk dotyczących nadużyć i dezinformacji.

Po drugie, wartość mediów społecznościowych przesuwa się z hostingu i usuwania treści w kierunku algorytmów rekomendacji kierujących uwagę. Niestety, algorytmy te są zazwyczaj zastrzeżone i nie można wybrać lub zbudować alternatywy. Jeszcze.

— napisał Dorsey w serii tweetów.

Zobacz też: Nowe tytuły na Netflixie. Zapoznaj się z listą

Dorsey zauważa, że nowe technologie, takie jak blockchain, sprawiają, że podejście zdecentralizowane staje się bardziej realne. Zespół finansowany przez Twittera nie będzie działał sam.

Oczekujemy, że ten zespół nie tylko opracuje zdecentralizowany standard dla mediów społecznościowych, ale także zbuduje wokół niego otwartą społeczność, obejmującą firmy i organizacje, badaczy, liderów społeczeństwa obywatelskiego, wszystkich, którzy głęboko myślą o konsekwencjach, pozytywnych i negatywnych.

— dodał Dorsey.

Oczywiście, nie stanie się to z dnia na dzień. Dorsey przewiduje, że rozwój zajmie lata. Oczywiście, wielu użytkowników Twittera jest już sceptycznie nastawionych.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy