Google Play to oficjalny sklep z aplikacjami i grami na Androida. Każdego dnia korzysta z niego masa ludzi, jednak wielu z nich mogło się irytować z powodu błędu, który utrudniał znalezienie wielu aplikacji. Usterkę w wyszukiwarce Sklepu Play opisał wczoraj Michał, jednak na szczęście Google szybko zareagowało i nie ma już po niej śladu.

Błąd z wyszukiwaniem aplikacji w Google Play naprawiony

udziały wydawców aplikacji

Google Play od pewnego czasu trapił błąd, który dotyczył wbudowanej w sklep wyszukiwarki. Nie byle jaki, bo bardzo irytujący – utrudniał użytkownikom odnalezienie niedawno opublikowanych aplikacji i gier. Przykładowo, by znaleźć aplikację Tire Valet, trzeba było wpisać tire_valet – w przeciwnym razie sklep nie zwracał żadnych wyników, choć nazwa apki to w rzeczywistości Tire Valet. To zdecydowanie nie powinno tak wyglądać.

Zobacz także: Jeszcze trochę, a miliony osób stracą dostęp do aplikacji WhatsApp – zaktualizuj swój smartfon, jeśli nie chcesz dołączyć do ich grona!

Na szczęście to już przeszłość. Google wydało bowiem odpowiednią aktualizację, która posłała opisywany błąd w zaświaty. Programiści, którzy wcześniej narzekali, że ich aplikacji nie można odnaleźć, informują, że sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Cóż, w samą porę – nie da się ukryć, że była to naprawdę poważna usterka, która naraziła deweloperów na niepotrzebne koszta, bo z pewnością spora część z nich wydawała niemałe pieniądze na reklamę swojej aplikacji czy gry, której nie dało się w łatwy sposób odnaleźć. Książkowy przykład marnowania pieniędzy.

Źródło: PhoneArena