Był czas, kiedy Google i Facebook były uważane za dwa najbardziej pożądane miejsca pracy. Jednak ich reputacja mocno spadła w ostatnim czasie. Na liście Najlepszych miejsc do pracy Glassdoor, sieć społecznościowa spadła o 16 miejsc do 23 pozycji. Natomiast Google nie znalazł się w pierwszej dziesiątce. Dla porównania obie firmy zajęły pierwsze miejsca w poprzednich latach.

Facebook coraz gorszym miejscem pracy

To był długi upadek Facebooka. Po zdobyciu szczytu listy skandal Cambridge Analytica spowodował, że rok później spadła do siódmego miejsca na liście. Teraz, po kolejnych 12 miesiącach pełnych kontrowersji, gigant mediów społecznościowych spadł aż na 23 pozycję. Warto jednak zauważyć, że Facebook nadal ma ocenę 4,4 na 5, czyli znacznie lepszą niż wiele innych firm.

Żaden dzień nie jest nigdy taki sam, a ja mam do czynienia z trudnymi problemami w otoczeniu najlepszych i najzdolniejszych umysłów.

— powiedział anonimowy pracownik.

Zobacz też: Opóźniony autobus? Take&drive pokaże Ci o ile, a to nie wszystko

Sytuacja nie była tak zła dla Google. Zwycięzca z 2015 roku, który spędził poprzednie osiem lat w pierwszej dziesiątce, ma teraz 11 miejsce. To wciąż dużo lepiej niż Apple, które znalazło się na 84 pozycji. Jeśli chodzi o Amazon, to ze względu na osławioną kulturę pracy i warunki nawet nie trafił on na listę. Powody do świętowania ma za to Microsoft. Zajął on 21 pozycję, co jest olbrzymim skokiem względem 34 sprzed roku.

Uwielbiam kulturę i ludzi tutaj. Zawsze się uczymy i mamy pozytywne nastawienie do pracy.

— napisał jeden z pracowników.

Rankingi są oparte na ocenach pracowników i uwzględniają osiem czynników, w tym wynagrodzenie, świadczenia, kulturę i kierownictwo wyższego szczebla. Aby stworzyć listę, firma musi zatrudniać co najmniej 1000 pracowników i otrzymywać co najmniej 75 ocen w różnych kategoriach. W rankingu na 2020 rok trzy pierwsze miejsca zajęła firma HubSpot. Jest to konsultingowa firma zarządzająca Bain & Company oraz DocuSign, która umożliwia organizacjom zarządzanie umowami elektronicznymi.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.