MediaTek przedstawia nowy układ MT6795 – prawdziwe 8 rdzeni i 64-bitowa architektura

Newsy

mediatek-chip-2

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Powoli zbliżamy się do momentu kiedy to pełnowymiarowe komputery i laptopy nie będą odbiegać tak bardzo rozwojem technologicznym w zestawieniu z procesorami oraz innymi podzespołami znanymi nam ze smartfonów i tabletów. MediaTek dołącza do Qualcomma i prezentuje swój nowy układ nadrabiający zaległość narzuconą przez Apple.

 

Tajwański producent procesorów skierowanych głównie do firm chcących tworzyć smartfony i tablety z niższej półki cenowej dzisiaj przedstawił swoją nową propozycję oznaczoną jako MT6795. Główną cechą tego układu jest 64-bitowa architektura. Pozostałe dane prezentują się następująco:

 

  • osiem (niepodzielonych) rdzeni taktowanych częstotliwością do 2,2 GHz;
  • dwukonałowa pamięć RAM LPDDR3 (z taktowaniem do 933 MHz);
  • obsługa wyświetlaczy prezentujących obraz w rozdzielczości 2K (2560×1440);
  • wsparcie dla trybu slow-motion (480 fps) przy FullHD;
  • obsługa bezprzewodowego ładowania.

 

To oczywiście tylko najważniejsze punkty ze specyfikacji układu MT6795, Z pewnością główną cechą smartfonów i tabletów z tą propozycją Mediateka będzie niska cena, a dodatkowo przedstawione powyżej możliwości sprawią, że na papierze dane urządzenie będzie bardzo atrakcyjne.

 

Pierwsze mobilne produkty z MT6795 mają pojawić się jeszcze w tym roku, na sam koniec. Już dzisiaj możemy spodziewać się zalewu chińskiego sprzętu z tym układem MediaTeka. Miejmy nadzieję, że będzie równie interesujący jak na papierze.

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x