Naturalnym jest we wszystkim modelach subskrypcyjnych, że im dłużej jesteś zobowiązany umową, tym mniej płacisz miesięcznie. Przynajmniej tak brzmi teoria, bo zawsze można mówić o wyjątkach. Jednak Netflix dotychczas w ogóle nie korzystał z tej zasady, a to za sprawą oferowania wyłącznie miesięcznych planów. To się powoli zmienia w ramach testów, które gigant wprowadza w Indiach. Niewykluczone, że z czasem taka oferta trafi też do innych krajów, ale nie wybiegajmy za daleko w przyszłość.

Zapisz się na rok, a zapłacisz mniej, czyli Netflix testuje długoterminowe plany

netflix plany dlugoterminowe na rok

Jak możecie zobaczyć powyżej, przy wyborze rocznej subskrypcji w Netflixie można zaoszczędzić 50%, czyli tak naprawdę płacimy z góry za pół roku, a kolejne 6 miesięcy oglądamy za darmo. Powyższe wartości tyczą się najwyższego planu premium z 4K, ale nietrudno się domyślić, że odpowiednio taniej jest także w niższych pakietach. Warto podkreślić, że są to potwierdzone przez firmę testy w Indiach, które dotyczą wybranej grupy odbiorców. Na razie nie ma mowy o globalnym wprowadzeniu długoterminowych planów subskrypcyjnych. Dlaczego akurat ten kraj? Netflix nie pierwszy raz wybiera właśnie Indie jako formę pola do popisu, gdyż ten rynek jest idealnym do sprawdzenia nowości, który je doskonale wchłania, a przy okazji stanowi dla wielu gigantów kluczowe źródło dochodu.

Zobacz też: RedmiBook 13 to przede wszystkim mały laptop.

Też w Indiach duże znaczenie ma Amazon Prime Video, z którym Netflix – po uwzględnieniu powyższych planów – może teraz konkurować cenowo. Istotne znaczenie ma także coraz większa liczba chętnych do zjedzenia tego samego tortu – niedawno do gry weszli Disney+ i Apple TV+, więc trzeba walczyć o utrzymanie pozycji.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.