ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

TDK wprowadza do oferty przenośną pamięć Flash z przeznaczeniem dla urządzeń z Androidem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
tdk 2in1 microusb pendrive android

Wbudowana pamięć w dzisiejszy mobilnych urządzeniach często nie wystarcza. To sprawia, że producenci zamiast montować pojemniejsze kości to szuka odmiennych rozwiązań. Jedną z nich jest tak zwana „chmura”, ale ta wymaga dostępu do Internetu. Jednak co z plikami, z których korzystamy raz na jakiś czas typu zdjęcia, filmy i dokumenty?

Do takich celów zostały stworzone pendrive’y, które teraz także doskonale sprawdzają się jako dodatkowa pamięć dla smartfonów i tabletów z funkcją USB OTG (On-The-Go) umożliwiającą wykorzystać złączę microUSB jako standardowy port umożliwiający podłączanie zewnętrznych urządzeń typu myszki, klawiatury i właśnie zewnętrzne pamięci. Tym samym japońska firma TDK wchodzi na ten rynek ze swoją propozycją w postaci pamięci Flash microUSB 2w1. Cechą charakterystyczna tego urządzenia jest zastosowanie dwóch wtyczek USB, jednej przeznaczonej dla smartfonów i tabletów (microUSB), a drugiej do komputerów (USB). Działanie jak i najważniejsze cechy tego małego, ale interesującego dodatku można ujrzeć na poniższym filmie bazującym na odpowiedniku modelu TDK:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vJ-jZTwJbVM[/youtube]

W ofercie będą dostępne trzy modele różniące się pojemnością i oczywiście ceną. Najtańsza wersja posiada 16 GB wbudowanej pamięci i sugerowana cena wynosi 43 złote. Większe (32 i 64 GB) propozycje to koszt odpowiednio: 76 i 153 złotych.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy