tdk 2in1 microusb pendrive android

 

Wbudowana pamięć w dzisiejszy mobilnych urządzeniach często nie wystarcza. To sprawia, że producenci zamiast montować pojemniejsze kości to szuka odmiennych rozwiązań. Jedną z nich jest tak zwana „chmura”, ale ta wymaga dostępu do Internetu. Jednak co z plikami, z których korzystamy raz na jakiś czas typu zdjęcia, filmy i dokumenty?

 

Do takich celów zostały stworzone pendrive’y, które teraz także doskonale sprawdzają się jako dodatkowa pamięć dla smartfonów i tabletów z funkcją USB OTG (On-The-Go) umożliwiającą wykorzystać złączę microUSB jako standardowy port umożliwiający podłączanie zewnętrznych urządzeń typu myszki, klawiatury i właśnie zewnętrzne pamięci. Tym samym japońska firma TDK wchodzi na ten rynek ze swoją propozycją w postaci pamięci Flash microUSB 2w1. Cechą charakterystyczna tego urządzenia jest zastosowanie dwóch wtyczek USB, jednej przeznaczonej dla smartfonów i tabletów (microUSB), a drugiej do komputerów (USB). Działanie jak i najważniejsze cechy tego małego, ale interesującego dodatku można ujrzeć na poniższym filmie bazującym na odpowiedniku modelu TDK:

 

 

W ofercie będą dostępne trzy modele różniące się pojemnością i oczywiście ceną. Najtańsza wersja posiada 16 GB wbudowanej pamięci i sugerowana cena wynosi 43 złote. Większe (32 i 64 GB) propozycje to koszt odpowiednio: 76 i 153 złotych.

 

 

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.