Xiaomi Mijia

Laserowy projektor Xiaomi Mijia zaskakuje swoją rozdzielczością

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi zaprezentowało wiele wyjątkowych urządzeń. Jednym z nich jest wysokiej klasy projektor laserowy, który nosi nazwę Xiaomi Mijia. Umożliwia on wyświetlanie ostrego obrazu o przekątnej do 150 cali. Zachowuje przy tym średnią jasność 2400 ANSI. Dzięki temu jest on dobrze widoczny nawet w ciągu dnia. To sprawia, że użytkownicy nie będą musieli zaciemniać pomieszczenia. Współczynnik projekcji znajduje się w stosunku 1,2:1, a odległość projekcji wynosi około 3,9 metra.

Xiaomi Mijia

Xiaomi Mijia


Nowy projektor laserowy Xiaomi Mijia obsługuje technologię wyświetlania ALPD 3.0. Przekłada się to na bardziej naturalne i żywe kolory. Posiada również czterokierunkową korekcję geometrii obrazu. Dzięki temu może być stosowany również w małych pomieszczeniach. Ponadto urządzenie jest wyposażone we wbudowany układ mikrofonów składający się z 4 bardzo czułych czujników. Te funkcje razem tworzą silną technologię rozpoznawania szumów. Pozwala to również na wybudzenie się na polecenie poprzez zlokalizowanie źródła dźwięku i oferuje różne polecenia audio do nawigacji podczas projekcji. Dodatkowo posiada dwa zintegrowane głośniki o mocy 10 W. Jednak nie to robi największe wrażenie.

Zobacz też: Chiny całkowicie odcinają się od zagranicznej technologii

Mijia jest wyposażony w nowy wysokowydajny projektor Amlogic T972 o maksymalnej częstotliwości 1,9 GHz. W porównaniu do swojego poprzednika jest zauważalnie szybszy o ponad 63 procent i zmniejszył zużycie energii o ponad 55 procent. Największym jego atutem jest jednak rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Projektor ten może bowiem wyświetlać obraz 8K. Obecnie na rynku jest niewiele telewizorów oferujących taki obraz. Jest on również dostarczany z pewnymi funkcjami bezpieczeństwa. Należy do nich między innymi przyciemnianie intensywności lasera, jeżeli wykryje on przeszkodę w trakcie wyświetlania w celu ochrony oczu. W celu zapewnienia łączności urządzenie wyposażono w 2 porty HDMI obok portu sieci LAN. Obsługuje również tryb Wi-Fi. Projektor laserowy Xiaomi’s Mijia jest wyceniony na 5,999 Yuan, czyli około 3300 PLN. Trafi on do oficjalnej sprzedaży już jutro, bo 12 grudnia 2019 roku. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle trafi on do Polski.

Źródło: Gizmiochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy