Oppo podczas Future Technology Conference 2019 zaskoczyło wszystkich. I to wielokrotnie. Po pierwsze pojawił się tam założyciel firmy, którego nie widzieliśmy od ostatnich sześciu lat. Po drugie firma ogłosiła, że zamierza zająć się całą masą zupełnie nowych produktów, niezwiązanych ze smartfonami. Dodatkowo Liu Chang, wiceprezes firmy i przy okazji dziekan instytutu badawczego, powiedział w wywiadzie, że pracują nad składanym smartfonem.

Oppo przygotuje system do składanych smartfonów

Oppo Składane smartfony system

O składanym smartfonie Oppo wiedzieliśmy już od dawna. Jednak zaskakują informacje na temat wykorzystanego w nim systemu operacyjnego. Warto na początku zaznaczyć: tak, wciąż mówimy tu o Androidzie, jednak po stosownych modyfikacjach. Ma on bowiem mieć możliwość płynnego dostosowania do sytuacji. Oznacza to, że system operacyjny będzie płynnie przechodził z trybu otwartego do zamkniętego. Oczywiście widzieliśmy to już wcześniej w Samsungu Galaxy Fold i Huawei Mate X. Oppo jednak obiecuje, że będzie to coś znacznie bardziej zaawansowanego niż w przypadku konkurentów. Liu stwierdza również, że jego zdaniem składane telefony są przyszłością smartfonów.

Zobacz też: Google zdradza, jakie nowe funkcje trafią na smartfony z serii Pixel

Oppo obecnie jest w trakcie intensywnych badań i prac nad swoimi składanymi smartfonami. Producent ma już kilka prototypów, jednak jego celem jest sprawienie, że będą one działały jak najlepiej. Obecnie technologia ekranów składanych jest nadal pełna problemów, które trzeba rozwiązać. Nawet już obecne na rynku składane smartfony od Samsunga i Huaweia nie są urządzeniami idealnymi. I to pomimo wielu miesięcy poprawek. Osobiście nie wierzę w to, że tego typu urządzenia wyprą klasyczne smartfony. Jednak z drugiej strony ekrany dotykowe i brak klawiszy również uważałem za jedynie chwilową modę. Dlatego też sądzę, żeby moje przewidywania w tej kwestii są czymś, na co warto się powoływać.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.